Rüzgar sesi meselesi ve çekiş gücü

tugay155

Kırşehir,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız hayırlı olsun ben de yeni aldım ve gayet memnunum ses konusu ben çok almıyorum bilerek de dinlemiyorum benim sadece ön takımdan ses geliyor köy gibi yerlerde niye bilmiyorum çekiş konusunda rampa da bayıldığı dogru ama bunu bilerek aldığınız için sorun olacağını sanmıyorum

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bunu anlamiyorum 90 model aracimda lastik sesi yok yeni arabalarda kafan şişiyor bu lastik sesi 2013 model wv passatta bile var.

sorun şu,

1) eski araçlarda rüzgar seside,mekanik şanzıman ve motor seside,yol seside iç trim seside olunca lastik sesi normal düzeylerde kendini belli ediyordu

şimdiki araçların yaltımı o denli daha yükseklerdeki o eskiden duymadığını lastik sesi çok daha belirgin oluyor

2) eski 90ların araçları 165/175 gibi ufacık tabanlı ve 13 jantlı olduğu için son derece hafif alaşımlı lastik jantlara sahipti, yeni jantlar ise genelde 16 ve 195-205 tabanlı hal böyle olunca lastik seside çok daha fazla oluyor.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar, eğer araçlarınızdaki kapı fitillerini komple siler tertemiz eder ve silikon bazlı yağlı sprey ile yağlarsanız.

buna ek olarak davlumbazları söker üstüne bir parça koçtaştan bile 12tlye alabileceğimiz ses izolasyonu için sünger alır o davlumbazıda yerine takınca yine 20tlye alınabilecek pütür sıkarsanız aracın içersine giren lastik sesini ciddi ölçekte kesersiniz.

fakat benden söylemesi bunu yapınca rüzgar seside dahada belirginleşiyor bilginize, ben yaptım aynen öylede oldu.

yilmazcalisir1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şunu çok açık söylemeliyim performans bakımından vasat bir araç 2 hafta önce 2015 modelini aldım İstinye boğaz içi mais ten sıfır aldım . test aracı yok 1.2lerin test etsem almazdim . Rüzgar sesi konusu biraz göreceli yani ben 1.2 hızla gittim pek rahatsız etmedi ama asfalt sesi ve sert suspansiyonlar şehir içi rahatsız edici ...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzerinde verilen lastikler cok tas sicratiyor..ayrica sicakta az frende bile islik sesi cok fazla lastik kesinlikle berbat bir marka.

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzerinde verilen lastikler cok tas sicratiyor..ayrica sicakta az frende bile islik sesi cok fazla lastik kesinlikle berbat bir marka.

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

üzerindekinden kastınız hangi marka lastikler? donanıma göre takılan lastiklerde değişiyor çünkü 3 farklı lastikli teslim edilen clio gördüm.

kursad1071

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim beklentilerim de düşük olabilir bilmiyorum ama 2,5 aydır kullanıyorum aracımı ve ne rüzgar sesi nede lastik sesi sıkıntım var. belkide bundan önceki aracımın çok kötü olmasındandır. 2000 model 8v 206 kullandım uzun süre ve hiçbir şekilde karsılaştırmam. benim tek sıkıntım pedallara doğru eğilince pedalların altında paspaslar yarım gibi duruyor hepsi mi oyle yoksa sadece bendemi oyle bilmiyorum. cekiş gucu olarakta çok daha pahalı aracları bile kıskandırıyor bence. 2015 clio4 icon 1,2 120 bg edc

paşazade

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rüzgar sesi ara ara geliyor bazen hiç olmuyor bazende baya hissediliyor çekişine gelince sizin araba kaç beygir eğer 75 ise malesef yokuşta bayılıyor ama şuda var arabayı sıfır aldım motorunun açılması gerekiyor yaklaşık 3000 km den sonra diyor kitap da motor açıldıktan sonra değişebilir.