RXİ teyp problemi :(

megaturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta sonu arabanın içini sildim süpürdüm havalandırma deliklerine de parfüm sıktım ki sanırım biraz fazla sıkmışım sonrasında teyp ara ara kendini kapattı, resetledi yada direksiyonda ki kontrol kolu çalışmadı ki bugün hepten gitti :( Ne olmuş olabilir nasıl çözülür ?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın klimasını aç kullan sıcakta bi süre sonra kendiliğinden düzelecektir inş usb beynine felan zarar vermemiştir maliyet çok artar..

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teybi yerinden çıkarın .Daha sonra teybin üst kapağını sökerek içine saç kurutma makinesi ile sıcak hava tutun.Parfüm zaten kolay uçucu bir madde olduğundan kısa sürede her şey normale dönecektir.Sıkmış olduğunuz parfümün elektronik devrelere zarar vereceğini sanmam.Selamlar.

megaturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teybi yerinden çıkarın .Daha sonra teybin üst kapağını sökerek içine saç kurutma makinesi ile sıcak hava tutun.Parfüm zaten kolay uçucu bir madde olduğundan kısa sürede her şey normale dönecektir.Sıkmış olduğunuz parfümün elektronik devrelere zarar vereceğini sanmam.Selamlar.

Kardeş söylediğini deneyecem şayet olmazsa çıkma teyp arayacam eğer onu da bulamazsam aparat için sana dönüş yapçam ...

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz bilirsiniz ama bana göre cihazınızın zarar görmüş olma ihtimali düşük.Teybin içini kuruturken her ihtimale karşı bağlantı soketlerinin(enerji-hoparlör-kol kumandası soketi) olduğu kısma da aynı işlemi uygulayın.Selamlar.
Kardeş söylediğini deneyecem şayet olmazsa çıkma teyp arayacam eğer onu da bulamazsam aparat için sana dönüş yapçam ...

megaturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar teyp sizlere ömür ama allahtan kablolara soketlere bişey olmamış. Çıkma teyp buldum onla değiştirdim şimdi herşey güzel. Yardım için teşekkürler ...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
teybin bozulacağı varmış bozulmuş,parfumle alakası yok olayın.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar teyp sizlere ömür ama allahtan kablolara soketlere bişey olmamış. Çıkma teyp buldum onla değiştirdim şimdi herşey güzel. Yardım için teşekkürler ...

geçmiş olsun, sorunun çözülmüş olmasına sevindim.