Sa günaydın

İlker37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence 2011 ön tekerden vitesi Boşa atıp 30-40 kmle giderken frene basınca sol ön tekerden bi ses geliyor balata sesi deil vitesdeyken ne garipse olmuyo ama Boşta frenleme yapınca duyuluo ve aynı şey Başıma gelmişti disk ve balata deşişmişti ama bu boş viteste geliyo sebep ne olabilir başına gelen var mı saolun

TAŞKIN ÇITACI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslm benim bildiğim o kadar çok balata varki bunlardan kömür balata almaya özen göstermeliyiz

diğer tür balatalarda metal talaşları yoğunluğundan bu tür garip sesler duymamız mümkün olur ve diskimiz çabuk aşınmasına sebeb verir

fren_balata_on_093e_avensis_corollaverso_11257.jpeg
giphy.gif

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen abi bende bosch balata kullanıyorum ses yapmıyor yumuşak balata.

Patriot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayno sorun benim eski aracimda basima gelmisti tekere yuk binince ses geliyordu bosta kayarken ses kesiliyordu .bu sekilde zeytinburnu ndan bostanciya kadar geldim ustama gittim derdimi anlattim bi bakiim dedi egildi bakti nerde bu arabanin 2 tane bijonu dedi afalladim meger arac iki bijonu atmis bir tanesinide icerde kirmis. Sizin ki insallah balatadandir.

megane3 1.6 play

r_caliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balata disk değiştirdim bende, balatayi bosch kullanmadim , başka bilinmedik bi marka aldim. Frene basinca uğultulu garip ses çikariyor. Ilk firsatimda değiştirmeyi düşünüyorum.

İlker37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saolun abilerim