Sabah ilk çalıştırmada aracın çalışmama sorunu

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik kaptörü değiştirin sorun düzelecektir .Aracınızı servise götürün garantisinden değiştirin...

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabaya tüp takılı garantiden değişirler mi ki bu kaptördür nedir birde kardeş bu manyetiğim tam yeri neresi benim araçta bi bigin varmı bide aklıma takılan bu 2013 benzinli fluencede benzin filtresi yokmu ya değiştirmek istedim yok dediler o görevi yapan başka bişey olabilirmi

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabaya tüp takılı garantiden değişirler mi ki bu kaptördür nedir birde kardeş bu manyetiğim tam yeri neresi benim araçta bi bigin varmı bide aklıma takılan bu 2013 benzinli fluencede benzin filtresi yokmu ya değiştirmek istedim yok dediler o görevi yapan başka bişey olabilirmi
Manyetik kaptör LPG nin etki etmediği bir parça . Bu yüzden değişecektir .

Şikayetinizi Renault'a mail atarak dile getirin .

Manyetik Kaptör , motor ile şanzımanın birleştiği yerdedir . Motoru karşınıza aldığınızda soldan sağa 4. bujinin altından şanzımana bakacaksınız . Tam birleşim yerinde
Bu tür şeylere vakıf değilseniz göremezsiniz .Herkesin göreceği yerde değil.

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam dediğiniz yerde bi soket var buldum ama manyetik kaptörmü değilmi bilemem buarada aracım 1 haftadır yapmıyor öyle bi sorun bu manyetik bozuk olsa yapmazmı devamlı

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik kaptör LPG nin etki etmediği bir parça . Bu yüzden değişecektir .

Şikayetinizi Renault'a mail atarak dile getirin .

Manyetik Kaptör , motor ile şanzımanın birleştiği yerdedir . Motoru karşınıza aldığınızda soldan sağa 4. bujinin altından şanzımana bakacaksınız . Tam birleşim yerinde
Bu tür şeylere vakıf değilseniz göremezsiniz .Herkesin göreceği yerde değil.

şimdi kardeş aracı benzinde kullanıp o akşam benzinde stop edip sabah çalıştırdığımda tık diye çalışıyorsa lpg de kullanıp akşam lpgde gelip stop edip sabah ilk çalıştırmada çalışmayıp 2, çalışmada alıyorsa ve bunu gün içinde kesinlikle yapmıyorsa yinemi manyetik kaptördendir eğer bununla alakalıysa benzinde neden yapmıyor gün içinde 7-8 saat otoparkta kalıyor işten sora gidip çalıştırdığda benzinde yada lpg de fark etmezksizin çalışıyorsa nedir bunun sebebi anlamış değilim kaç gündür benzinde stop edip benzinde çalıştırıyordum bi problem yoktu bugün lpg ye alıp 1 gün kullandım akşam lpg de stop ettim sabah ilk marşta benzinde çalışıyolar sunuçta almadı 2, marş ta aldı durum bu

megane2hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onurkan sorun çözüldü mü? bir benzeri yakın bir arkadaşımın scenic modelinde var! Çözmeye çalışıyor.

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onurkan sorun çözüldü mü? bir benzeri yakın bir arkadaşımın scenic modelinde var! Çözmeye çalışıyor.

uzun zamandır girmiyordum olay malesef hiç birisinden değil tamamen araçtan soğumuştum nihayet sorun çözüldü şimdi bizim araçlar eller serbest yani kartı dahi kullanmadan çalışabiliyordu ben hiç kartı kullanmıyordum araç uzun süreli beklemelerde mutlaka ama mutlaka kartlı çalıştırılmalı kartı takıcan sistem ok leyecek sora marş butonuna basıcan aslında araçlarda bi sorun yok sorun bizim çalıştırma sistemimizde kartın pili önemli böyle bi denesin kesinlikle olay çözülecektir ha hergün yada kısa mesafelerde hiş gerek yok ama araç soğukta bi kaç gün beklemişse yada hava soğuk akşamdan sabaha kadar beklemişse yine bi kartın yuvasını görmesi gerekebiliyo bende ki sorun demiyelimde yapan fabrika böyle yapmış böylece çözüme ulaştı

kahraman15

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bende 2011 dynamic benzinli modeli var.ayni sekilde havalar soguyunca gec calisiyiordu.servise goturdum program guncellemesi yaptilar.duzelmedi.tekrar goturdum genel mudurluk ile gorustuler programi guncelleyip tekrar arabayi guncellediler.sorun simdilik cozuldu

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet araç havalar soğuyunca bunu yapmaya başlamıştı ama kartı takıp çalıştırmayı denedikten sora sorun kalmadı yazın kart istemiyor ama kışın soğuk havalarda hemen hergün kartı kullanarak çalıştırmada fayda var yoksa ilk butuna basışta almıyo 2, basışta alıyor

bbaysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende eski aracımda aynı sorunu yaşamıştım servis, tamirci parça değişimi(benzin pompası) dahil 500tl masraf yapmama rağmen sorun çözülmedi. sonra çözümü ben kendim buldum. deneyin sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. çünkü kardeşiminde aynı problem oldu onun da düzeldi.
öncelikle şunu belirteyim sorununuz soğukla alakalı değil. araçlar lpg li malum uzun süre hep lpg ile kullanınca artık beyin mi karışıyor kelebek mi kirleniyor bilemiyorum ama sorunu şu şekilde çözdüm.
dediğiniz gibi aracım çalışmamaya başladı ilk marşta önceleri ikincide sonra 3. 4. marşlarda çalışmaya başladı. ve sinir bozucu bir durum aldı. bu şekilde ilk çalışmamaları başladığında aracı benzine alıp 200-300 km sadece benzinde kullanın sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. sonra gene 2-3bin km gazla devam edip sorun oluşursa gene işlemi tekrarlayın. aracınızı da güle güle kullanın...