Sabahları ılk calısmada

ubuntu53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya aynen ıslık gıbı motor ısınınca gıden bı ses.. egzantrık kasnagnı yenılettım kayıslar degıstı onlardan bı sıkıntı olacagnı dusunmuyorum arac bıgun ıkı gun calısmasn calıstrdgmda ıslık sesı gbı bı ses cıkartıyor az bıse motor ısınınca ses mes kalmıyor bı gostermem lazım belkı onemlı bıseydır

eXeLaNs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kam mili kaptörü
Kam Mili Kaptörü ( eksantrik mil ) Megane 2-Clio 2-Scenic 2-Kangoo 2-LOGAN 1.4 16valf,1.6 16valf,1.5dci
[h=1]Triger Eksantirik Açı Kaydırıcı Ayarlı Dişli [/h]http://www.otoerdem.com/triger-eksantirik-aci-kaydirici-ayarli-disli-renault-megane-2-scenic-2-7701478505-mais?keyword=kasnak&category_id=0
orjinal renault mais takacaksan tak al parçaları sanayideki iyi bir renault özel servisine götür sadece işçlik ödeyerek taktır hem parçanmın fiyatını ve kalitesini görmüş olursun ..

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsedilen soruna benzer sorun arkadaşımın scenic 1.6 16 v aracında yaşanmıştı çok kafaya taktı çok parçasını deiştirdiler ancak çözüm bulunmadı en son egzost ile ilgili sorun yaşadı o zaman hiç akla gelmeyecek çok saçma bir yerden çıktı sorun aracın vites kutusu hizasında alt kısımda egzost sisteminde çok ufak bir patlak delik oluşmuş sabah ilk çalıştırmada motor benzini tam yakmadan atıyormuş bir kısım benzin ve buharlaşmadan oluşan su gaza basıldıkça bu delikten dışarı üfleniyormuş ve o ıslık sesine benzer sesi o yapıyormuş usta söylediğinde pek inanmamıştık ufak bir kaynak yaptı sonra ses duyulmadı ne kadar işine yarar bilmem ama aklında bulunsun arkadaşımda benzer sorun vardı fışlama sesi yapıyordu gaza bastıkça ilk çalıştırmada soğuklarda sonra bu işlem yapıldı ve az öncede mesaj atarak sordum ses yapıyormu senin araba şuan dedim yok 1 sene oldu hiç duymadım dedi bazen hiç beklenmedik yerden sorun verebiliyor araçlarımız ;)

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kuş sesi gibi mi ?

kus sesi bende var 1.5 dci 85hp meg 3 yazın sıkıntı yok kışın hava eksilere gelince yapıyor sabah ilk çalıştırmada ben sigorta panosundan rolelerden geldiğini düşünüyordum eksi havalarda ısıtma fazla çalışıyorda roleye fazla yükleniyo diye düşğnüyordum hayırlısı araç serviste ilk calıştırmaya bakıcaklar baskıdan gelen ses yüzünden 5 gündür serviste onunda bilyasında sıkıntı varmış