Sadece CLIO 4 1.5dci S&S için

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuan için ortalama tüketimim 4.0 Lt. Ortalama hızım 40-50 arası olmalıydı yanlış hatırlamıyorsam. İzmir'de yaşıyorum ve baya sakin kullanırım.

grkmkaleli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'da kullanıyorum aracımı. Sıfır aldığım günden beri Shell Nitro kullandım. Fakat bazı formlarda Nitronun sadece enj. ve motor temizliği katkısı olduğunu okudum bu nedende motor zaten yeni Fuel Save aldım ilk defa. 3-4 depoda bir nitro alırım artık. Menzil de biraz fark edeceğini düşünüyorum. Adı üstüne tasarruf için "Fuel Save" zaten.

Ş.içi yakıt tüketim değeri 4,5 ile 6L arasında değişiyor.Trafiğin sıkışıklığına göre...
Ayrıca ECO modu kullanmıyorum. Sadece dur kalk trafikte açıyorum. Yoksa seyir halinde giderken araç güçten çok düşüyor eco açıkken.

Aracımın rengi siyah ilk aldığımda boya koruma yaptırmıştım. Şimdi ise Turtle Wax siyah cila aldım, yaza doğru bunu kullanacağım. Aracın rengine göre renkli cilaları var Turtle Wax'ın gerçekten tavsiye ederim. (evde 2 tane daha siyah araç var onlarda kullandım parlaklığı her cila katıyor fakat siyah cila aracın rengini koyulaştırıyor, bilginize)

Son düzenleme:

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 90 bg.Yakıt ortalamam 5.1 , sakin kullanım ve İzmir trafiği. Ort.HIz sanırım 30-33 olmalı.HIz ort.sı düştükçe tüketim 5.5 lara doğru artıyor.

dj_knaap

Murat YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yardımın için teşekkür ederim birde öyle deneyelim bakalım ne sonuç çıkacak

meken1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyler akar yakıt sektöründe çalışıyorum tasaruf etmek istiyorsanız agresif kullanmıyorsanız şehir içinde shell FS diesel.performas ve uzun yolda shell vpower diesel nitro + tavsiye ederim benimde 1.5 clio 4 düm var şehir içi 4,3 şehirler arasında 3,9 kadar düşürdüm ben tavsiye ederim

dogukan@

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç yeni şuan 300 km oldu 150 km uzun yol geri kalan şehir içi ortalama 5.5 birşey sorucam arkadaşlar araçtan telefonla görüşürken karşı tarafın sesi sadece sürücü tarafındaki haporlörden geliye bende normalmidir bu?

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç yeni şuan 300 km oldu 150 km uzun yol geri kalan şehir içi ortalama 5.5 birşey sorucam arkadaşlar araçtan telefonla görüşürken karşı tarafın sesi sadece sürücü tarafındaki haporlörden geliye bende normalmidir bu?

evet normal , tüm hoparlörlerden gelmiyor.

AEE41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci 90 hp 100km/4.8 - 5.0 arası şehir içi Kocaeli

grkmkaleli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında fabrika verisi ş.içi 4.1 L karma 3.6 L gözüküyor fakat tutturabilen yok sanırım. ş.içi dur-kalk trafikte 4.1 tamamiyle hayal gibi.