Sadece CLIO 4 1.5dci S&S için

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco modu çözmüş değilim hala ne işe yarıyor :D :D
Benim izlenimim aracı biraz çekişten düşürüyor ve klima fan hızını düşürüyor. Fakat bu tam olarak ne kadar yakıt tasarrufu sağlıyor hiç bilmiyorum. Zaten uzun zamandır da kullanmıyorum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco modu çözmüş değilim hala ne işe yarıyor :D :D
Aracın gaz tepkilerini elektrik sarfiyatini minimize etmeye çalışan bir sistem. Bir de ekrandaki shift komutunun oranlarını değiştiriyor ve de seni daha düşük devirlerde sürmeye teşvik ediyor. Nitekim ecomodda aracın yollara tepkisiz kalması tepki isteyince de zengin karışım yapma ihtimali her zaman var. Sonuç: ecomod açık diye illaki de tasarruf etmezsiniz.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şahsi tecrübem genelde otobanda süren biri olarak (şehir içi farklı olabilir) en ufak bir değişim görmedim her iki clio 4 aracımdada hatta 0.1-0.2 lt bile değişmediğine neredeyse eminim çünkü aynı güzergahta sürerek defalarca test ettim ortalamam hep 0.1-0.2 lt bile şaşmazsızın aynı kaldı

hotlevel

Yunus BAHÇIVAN , Clio 4 - 4884,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç eco modda aşırı şişiyo ilk kavramada daha fazla gaz istiyo ve hafif yokuşlarda bile bana göre göre çok farkediyo_O yüzden gazlayacağım zaman elim eco yu kapatmaya gidiyo haliyle :)

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Samsun dan gebze ye 100 tl lik mazot yakti 740 km 27 lt

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence çok hızlı sürenler kadar çok az yaktıracam derdine düşenlerde bazen çok riskli sürebiliyor, yanlış anlamayın yukarıdaki arkadaşlara değil lafım kişisel değil.

ama sırf 3.3-3.5lt yaktıracam diye kendi kendine sidik yarışına girip aracının hızını değiştirmemek için önüne kamyon düştüğünde frene basmayıp yallah diye hız şeridine kendini atanıda, dönüşlerde yine yavasşayıp hızlanmak zorunda kalmim deyip viraja ralli yaparcasına girenide, 0.1 az yaksın diye lastiğini dokunsam patlayacakmış gibi şişirenide çok gördüm.

beyler biri kralı 3.3 dikkatsizi 100le-110la 4.3 olsun arada 1lt var ya 100 de 4tl fark eder :)

bugün girilen bu sidik yarışı bence komik 2000li yıllardan bu yana hemen hemen tüm dizeller 90la gittiğimiz sürece zaten 3.2-3.8lt arası yakıyorki 12yıllık 2003 model opel 1.3 cdti lar bile 3.5lt yakalıyordu 90la.

bugün 1500-1600kg lık 2000cc BMW f30lar bile 184hp/380tq olmasına ve 0-100 7.5sn ile polo gtilarla kapışabilmesine rağmen 90-100le giderken 3.8lt yakalanabiliyor.

bence asıl önemli olan ortalama koşullarda genel ortalama yakıt, şahsen benim clio 4 1.5 dci 90 edc den memnunum bu anlamda gayet az yakıyor diyeceğim bir araba ama öyle woooww dedirtecek bir farkta göremiyorum ortalamam 5.8lt.

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direk mesaja cevap verdiğiniz vakit biz üstümüze alinmayacagizda kim alınacak tamam mesajı sildim mutlu bahtiyar olun sizin araç çok yakıyor onu iyi bir ustaya gösterin derim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

hotlevel

Yunus BAHÇIVAN , Clio 4 - 4884,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 6.5 - 7.0 arasi geziyo ort.yakit gostergesi az sonra ise gidicem mesela gece bos yolda gidiyorum oglen trafige giriyorum gerci simdi arac serviste taksiyle gidicem :) ama cevre yolunda hiderken hareket halinde bi sifirliyorum gosterge 5.0 altina iniyo cok dengesiz.Ben suan olcum yaptigimda hic 0.25 tl yi gecmedim km de suan 0.23 falan o yuzden gostergeyi takmiyorum

SedatBnd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence çok hızlı sürenler kadar çok az yaktıracam derdine düşenlerde bazen çok riskli sürebiliyor, yanlış anlamayın yukarıdaki arkadaşlara değil lafım kişisel değil.

ama sırf 3.3-3.5lt yaktıracam diye kendi kendine sidik yarışına girip aracının hızını değiştirmemek için önüne kamyon düştüğünde frene basmayıp yallah diye hız şeridine kendini atanıda, dönüşlerde yine yavasşayıp hızlanmak zorunda kalmim deyip viraja ralli yaparcasına girenide, 0.1 az yaksın diye lastiğini dokunsam patlayacakmış gibi şişirenide çok gördüm.

beyler biri kralı 3.3 dikkatsizi 100le-110la 4.3 olsun arada 1lt var ya 100 de 4tl fark eder :)

bugün girilen bu sidik yarışı bence komik 2000li yıllardan bu yana hemen hemen tüm dizeller 90la gittiğimiz sürece zaten 3.2-3.8lt arası yakıyorki 12yıllık 2003 model opel 1.3 cdti lar bile 3.5lt yakalıyordu 90la.

bugün 1500-1600kg lık 2000cc BMW f30lar bile 184hp/380tq olmasına ve 0-100 7.5sn ile polo gtilarla kapışabilmesine rağmen 90-100le giderken 3.8lt yakalanabiliyor.

bence asıl önemli olan ortalama koşullarda genel ortalama yakıt, şahsen benim clio 4 1.5 dci 90 edc den memnunum bu anlamda gayet az yakıyor diyeceğim bir araba ama öyle woooww dedirtecek bir farkta göremiyorum ortalamam 5.8lt.

En iyi mühendis benim muhabbetin bitti şimdi de demoğrafi muhabbetinmi başladı ? Sana şü parçayı gönderiyorum o zaman ;-) https://www.google.com.tr/url?sa=t&...cgLBC5Kx_1QsvupOw&sig2=Xbhegkx4L9AmkCRJMbBHtQ
Not: Bu, bu konudaki ilk ve son mesajımdır.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
görende yanlış bir şey yazdık sanar, sizin gibi insanlar yüzünden okuyanlar Renault alıp 4 lt yakacak 1 depoya 1200km yapacam sanıyor :)

açıkçası benim bir şey dememe bile gerek yok sayfa sayfa gerek bu forumda gerek başka forumlarda insanlar gayet rahatça gerçek, real ortalama değerler nedir öğrenebilirler ben bir şey demiyorum.

bu konuyu bile değere alıp birinci sayfası olsun geneli olsun bir bakın derim ortlaması 3.3-3.6lt mi çıkıyor yoksa o arkadaşın kontrol et bence arıza var dediği 5.5lt mi çıkıyor iyice bir gözden geçirin derim.

Sedat sana yorum bile fazla :) adresi bilseydim mendil yollardım :)