Sag kapidan gelen tikirti sesi

Cglr06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 clio 4 icon dizel90bg alali daha 2 hafta oldu ilk gunden beri sag kapidan tikirti sesi gelmekte yol bozulunca daha da artmakta hatta basli muzikte bile titresim sesi geliyor 0arabadan ses mi gelir ayni sorunu yasayan var mi servise gitmeli miyim cok sinir bozucu

Clio_iv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sese tekrar dikkat eder misin. Sağ koltuk kafalığından geliyor olabilir. Sürekli tıkırdayıp rahatsız ediyor. Kafalığı tutun ses kesiliyorsa ondandır. Ben serviste yaptırdım. Olabilir bu tarz şeyler. Servise uğrayın mutlaka.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sesin tam yerini tespit etmeye çalışın. kapı içinden mi geliyor başka yerden mi? koltuk başlığı veya emniyet kemeri takılı değilse toka vs. taktıysanız emniyet kemerinden geliyor olabilir.

Cglr06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baslik ya da kemer sesi degil kapi icinden gelen citirti sesi

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Ses cluba hoşgeldin. umarım çözülüp canını sıkmayacak birşeydir. seslerin artmamasını temenni ediyorum.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyet kemerini sağ tarafta biri takıp çıkardığında kemer koltukla kapıların arasındaki plastik kısıma takılıp ses yapabiliyor, kapı içlerinden kolay kolay gelmez sıfır arabada. Servisten bu işten Anlayan bi ustayla test sürüşüne çıkın ve mutlaka aracı siz kullanın. Ses sıfır araçta can sıkar ama çözümü kolay bi sorun olacağını düşünüyorum. Geçmiş olsun..

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapı üzerinde çalışmayan düğme veya hoparlör varmı? belli ki kapı içindeki bağlantı kablolarından birisi çarpıyor sağa sola. gelen ses anlık tık tık diye mi yoksa vidanın sağa sola yuvarlanması vıırrrt diye uzun mu? içinde belliki sabitlenmemiş bir parça var.