Sandero direksiyondan gelen tıkırtı

djofdemons

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba istemeye istemeye 2011 model sandero 1.4 blackline aldım iyikide almışım yakıt süper 75 bg olmasına rağmen performansı gayet iyi şuan çok memnunum araçtan lakin geçen gün direksiyonu olduğu yerde sağa sola tam tur çevirirken tıkırtı ve geliyor ve sesi oldukça fazla servise götürdüm usta denedi baktı sanderoların direksiyon pompası zayıf olduğu için böyle yapar normaldir dedi. acaba diğer sanderolardamı böyle?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracın hayırlı olsun kardeşim, Amortisör rulmanına baktırmanı tavsiye ederim...

djofdemons

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın hayırlı olsun kardeşim, Amortisör rulmanına baktırmanı tavsiye ederim...

abi önce tamircide her yerine baktırdım ön takımda falan epey aradılar ama bişey bulamadılar en son servise gittim serviste bu normal dedi...

ataman67

Ataman YÜCESAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon kutusu olabilir benim direksiyonda cevirirken ses geliyordu garantiden degistirdiler simdilik sorun yok aracinizi gule gule kullanin :)

mmetem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de benzer bir sıkıntı var.
Araba 2010, 1.4 Benzinli Ambiance.
3 viteste 90 derecelik bir viraja girdiğimde direksiyonun bağlı olduğu mil boyunca bir yerden(belki biraz daha öteden ses geliyor. Direksiyonu ne kadar çevirirsem ses o kadar sıklaşıyor, belli bir açının altında seyrekleşiyor; belli bir hızın altında ise tamamen kesiliyor. Benzer bir durum muydu? Fikri olan var mı?
Teşekkürler.