Sandero Stepway Performans Hava Filtresi Hk. Yardım

mekaray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğru anlamışsınız :) Arabayı sökmekten korkmayın. Sökerken orj haline geri dönebilecek şekilde sökün yeter. Araba satarken kimse sağına soluna bakmıyor. Motora kaportaya bakılıyor o kadar. 106 gti larda motor kulaklarından biri akü altında. Kronik o kulak asılınca kopar kolaylıkla. Zırt pırt kulak değişir akü tutan metalin civata yalama olur mesela. Kimse araba alırken akü civata ne durumda diye bakmaz ama :) Bunun gibi düşünün
Aynen Haklısınız :) Ben Soyle Dusundum Acıkcası Uzun Yol yapan Bır Insanım 700 Km Boyunca 5. Vıtesde 160-180 Le Gıderken O Hava Fıltresının Sesı Cekılmez Dıye Dusundum. Orjınalını Cıkarmadan Bır Boruyla Agız Kısmına Takarım Dıye Dusundum Uzun Yol Yaparkende O Agızdan Onu Cıkarır Orjınal Agızlıgı Gecırırım Dıye Dusunmusdum :)

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sandero'nun motoru görmek lazım görmeden bişey demek afaki olur, nerede ikamet ediyorsun ona göre arkadaşlarımız sana yardımcı olur...

mekaray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sandero'nun motoru görmek lazım görmeden bişey demek afaki olur, nerede ikamet ediyorsun ona göre arkadaşlarımız sana yardımcı olur...
Ben Küçükbakkaköydeyım\Ataşehir İyi Olur Aslında Hıc Bır Bılgım Yok Cunku Bu Konularda YArdımlarınızı Beklıyorum

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen Haklısınız :) Ben Soyle Dusundum Acıkcası Uzun Yol yapan Bır Insanım 700 Km Boyunca 5. Vıtesde 160-180 Le Gıderken O Hava Fıltresının Sesı Cekılmez Dıye Dusundum. Orjınalını Cıkarmadan Bır Boruyla Agız Kısmına Takarım Dıye Dusundum Uzun Yol Yaparkende O Agızdan Onu Cıkarır Orjınal Agızlıgı Gecırırım Dıye Dusunmusdum :)

O iş çok zor. Korkmayın uzun yolda ani hızlanmalar hariç orj filtre kadar sessiz kalır.

mekaray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O iş çok zor. Korkmayın uzun yolda ani hızlanmalar hariç orj filtre kadar sessiz kalır.

Pekı Benım Anlamadıgım Bır Konu Var Sonucda Bunun Agız Kısmına Takıcaz İçindekının Orjınalın KAlmasının Ne Gıbı Zararı Olur Ic ıce 2 Fıltre Seklınde :) Bırı Kutu İçi KAlsın Dıgerı Kutu Dısında Olcak Sonucda :D

purmol

Bilgi Girilmemiş
kutuyu sökmezseniz yada kutunun içinde filtre varken açık filtreyi ucuna takarsanız hem performans kaybedersiniz hemde hiç bi şekilde ses alamazsınız . şöyle diyim siz bir bezi 2 ye katlayarak burnunuza tutun bakalım nekadar rahatlıkta nefes alıp vereceksiniz.
en iyisi kutuyu sökerek kit yapmanız aracınıza hem performans sağlamış olursunuz hemde boğaz ın sesini dinlemiş olursunuz .

mekaray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kutuyu sökmezseniz yada kutunun içinde filtre varken açık filtreyi ucuna takarsanız hem performans kaybedersiniz hemde hiç bi şekilde ses alamazsınız . şöyle diyim siz bir bezi 2 ye katlayarak burnunuza tutun bakalım nekadar rahatlıkta nefes alıp vereceksiniz.
en iyisi kutuyu sökerek kit yapmanız aracınıza hem performans sağlamış olursunuz hemde boğaz ın sesini dinlemiş olursunuz .
Evet Mantıklı :) Pekı Kutuyu Tamamen Mı Sokuyoruz Gercı Ben Kutunun İçi NAsıl Onu Hıc Gormedım Kutu Sokulmesı Gerekıyormu İçindekı Fıltre Mı Cıkarılıyor Sadece ???

ToNy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 1.6 yazmışsın, Senin arabandan hiç kullanmadım, hiçte motorunu görmedim... :D
K4M mi var... ?
Motorunun bir fotosunu koyarsan daha yardımcı oluruz, Yada madem anadolu yakasında oturuyorsun c.tesi günü iftar buluşmamız var oraya gelirsen tüm sorunlarını çözer yolcu ederiz seni...

purmol

Bilgi Girilmemiş
kutu kesinlikle sökülmeli kutuyu sökmeden boğaz a başka yoldan boru götürme şansın yok . eğer kutu kalırsa içindeki filtreyi sökersen ve borunun ucuna açık filtre takarsan yine randıman alamzsın orjinal filtreyi kullan daha iyi . yani dediğim gibi kesin kutunun sökülmesi lazım

mekaray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 1.6 yazmışsın, Senin arabandan hiç kullanmadım, hiçte motorunu görmedim... :D
K4M mi var... ?
Motorunun bir fotosunu koyarsan daha yardımcı oluruz, Yada madem anadolu yakasında oturuyorsun c.tesi günü iftar buluşmamız var oraya gelirsen tüm sorunlarını çözer yolcu ederiz seni...
Malesef Bu Cumartesı Bende İftara Davetlıyım Sozunu Verdım Gelmeyı Cok İsterdım K4m mi Hıc Bılmıyorum Yarın Bı Resmını Cekıp Mutlaka Atarım