Şanzıman canımı sıktı

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunlarda dert bitmez mi arkadaşlar. arabayı 7400 e aldık. 2,5 yılda 2000 tl masraf yaptık. şimdide. şanzıman sıkıntılı. 90-100 giderken ayağımı gazdan çekinti voooovvv diye gelen ses vardı. 1. usta şanzıman açılıp bakılmalı volan bilyası debriyaj balatası vs dedi. 500 tl masraf çıkardı.işçilikle birlikte. 2. usta şanzıman değişecek dedi. orjinali bulunmaz mış çıkması da 600 700 dedi. Arabadan iyice soğudum benim gibi sorun yaşayan var mı arkadaşlar. yoksa satacağım valla. havalarda ısındı iyice arabanı gacır gucur her yerinden sesler gelmeye başladı(plastik aksamı)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim. Ama biliyorsun ki sıfır araçlara bile masraf yapılıyor. Allah sıkıntılarından bir an önce kurtarsın.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Plastik aksamdaki gıcırtılara silikon spreyler var belki bir nebze sesi kesersiniz ama diğer konular biraz can sıkıcı. Geçmiş olsun tekrardan Allah daha büyük arızalar vermesin.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 ustaya gösterdim hepside şanzıman değişecek dedi. ancak ön takımları rot balanscıya gösterdim sol iç akis kafasında boşluk var dedi. fakat usta değiştirme di bile akislere yağ basmış sadece. birde 2-3-4 lerde vites geçişlerinden sonra araba hızlanırken hafif sarsıntılı gidiyor hızını alınca sarsıntı kesiyor. birde frene basınca titremeli frenleme yapıyor. diskler yamulmuş mudur yoksa poryalar yamulmuş olabilir mi?

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sarsıntılı hızlanması akislerden büyük ihtimal neden şansıman değişecekmiş peki tamiri olmazmıymış yoksa kolayına mı kaçıyorlar.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunlarda dert bitmez mi arkadaşlar. arabayı 7400 e aldık. 2,5 yılda 2000 tl masraf yaptık. şimdide. şanzıman sıkıntılı. 90-100 giderken ayağımı gazdan çekinti voooovvv diye gelen ses vardı. 1. usta şanzıman açılıp bakılmalı volan bilyası debriyaj balatası vs dedi. 500 tl masraf çıkardı.işçilikle birlikte. 2. usta şanzıman değişecek dedi. orjinali bulunmaz mış çıkması da 600 700 dedi. Arabadan iyice soğudum benim gibi sorun yaşayan var mı arkadaşlar. yoksa satacağım valla. havalarda ısındı iyice arabanı gacır gucur her yerinden sesler gelmeye başladı(plastik aksamı)

ne masrafı abicim...
bende spring vardı 5 sene yağını tuzunu koydum bi o kadar.
bi ara servise yanlışlıkla girdim.2 bin elime verdiler. 5 bindi o zaman değeri.)))

abicim inanma servise ustalara...

buji kablolarını kontrol ettir. zayıflama olanı bul de. araba çalışırken söküyor kablolarını kıvılcımı az olanı değiştiriyor.
sonra bana dua et abicim.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sarsıntılı hızlanması akislerden büyük ihtimal neden şansıman değişecekmiş peki tamiri olmazmıymış yoksa kolayına mı kaçıyorlar.

afyon da tamircii yok ki, hepsi değiştirici

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne masrafı abicim...
bende spring vardı 5 sene yağını tuzunu koydum bi o kadar.
bi ara servise yanlışlıkla girdim.2 bin elime verdiler. 5 bindi o zaman değeri.)))

abicim inanma servise ustalara...

buji kablolarını kontrol ettir. zayıflama olanı bul de. araba çalışırken söküyor kablolarını kıvılcımı az olanı değiştiriyor.
sonra bana dua et abicim.
hiç aklıma gelmedi bu. onu ben kendimde yaparım.