Sarı gözlükler.

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler Allah izin verirse haziran 5 inde 1000 km civarında bir yola çıkıyorum gece saat 22.00 gibi çıkmayı düşünüyorum bu sarı gözlüklerden kullanan var mı aranızda varsa gerçekten işe yarıyor mu malum özellikle de gecenin ilerleyen saatlerinde karşıdan gelen araçların farları epey bi rahatsız ediyor hele birde uzunları yakıp gelenler var ne kadar sellektör ile uyarsanda umrunda olmayan insanlar var.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Ben motosiklette uzun yolda denemiştim ve elbette gece:)muazzam bir konfor ve rahatlık:eyv

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sanmıyorum böyle şeylerin rahatlık vereceğini aksne ben rahatsız olurum her yer sarı felan garip bir duygu bence ben cok gece uzun yol yaparım ama su dikkatimi çekti genelde iki istikamette uzun yol yaparım birisi istanbuldan malatya arası bu yönde dikkatimi ceken 1100 km yolda gece uzun yakıp gelen 1-2 araca anca rastlarım işaret verincede kapatırlar ancak bazende istanbul üzeri gece egeye giderim bursa balıkesir izmir yönünde ancak bu yönde gece gelenlerin %90 uzun yakıp geliyor ve işaret verdiğim halde kapatmıyolar sanırım bu güzergahta arac kullananlarda insanlık diye birşey kalmamıs anadolumun insanı her zaman bir baska ..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Ben sanmıyorum böyle şeylerin rahatlık vereceğini aksne ben rahatsız olurum her yer sarı felan garip bir duygu bence ben cok gece uzun yol yaparım ama su dikkatimi çekti genelde iki istikamette uzun yol yaparım birisi istanbuldan malatya arası bu yönde dikkatimi ceken 1100 km yolda gece uzun yakıp gelen 1-2 araca anca rastlarım işaret verincede kapatırlar ancak bazende istanbul üzeri gece egeye giderim bursa balıkesir izmir yönünde ancak bu yönde gece gelenlerin %90 uzun yakıp geliyor ve işaret verdiğim halde kapatmıyolar sanırım bu güzergahta arac kullananlarda insanlık diye birşey kalmamıs anadolumun insanı her zaman bir baska ..

roadfox

Sarı renkte, özel kaplamalı organik cam ile üretilen sürücü gözlük, ışık ve far parlamalarını azaltan ve minimuma indiren, tüm dünya genelinde (gece veya Güneşli havalarda,sisli, puslu, yağışlı havalarda) araç kullanan, avcılıkla, kar sporları ile ilgilenen kişiler ve bilgisayar karşısında fazla zaman geçiren kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen ve zevkle kullanılan özel bir üründür.

Sarı renkli, özel kaplamalı polerize lens ile üretilen sürücü gözlüğü, ışık parlamalarını azaltan, Avrupa ve Amerika’da genellikle sürücüler tarafından gece sürüşlerinde sıklıkla kullanılan özel bir üründür. Dünyanın çeşitli üniversitelerinde yapılan araştırmalara göre özel kaplamalı sarı lensli sürücü gözlükleri, grinin tonları arasındaki farkı artırır.

Grinin tonlarını ortaya çıkardığınız zaman, görüş alanı daha belirginleşir ve kontrast artar. Özellikle gece sürüşlerinde kullanılan bu gözlüklerle, karşıdan gelen araçların kuvvetli farlarının sebep olduğu göz kamaşması önemli oranda azaltılabilir, görüş seçiciliğinin artmasıyla daha güvenli ve rahat bir yolculuk sağlanır. Ayrıca, araç kullanırken sisli ve Yağmurlu havalarda da seçilmesi zor olan objeleri sürücü gözlükleriyle daha rahat görür ve ayırt edebiliriz. Polarize ve parlama karşıtı (Sürücü gözlüğü) özelliği olan bu gözlükler, bir çok durumda görünen alanın daha iyi algılanmasını sağlar. Bu da kaza riskini azaltır.

​alıntıdır.......

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Kullananlar memnun bende düşünüyorum bunlardan

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende kullananlardan memnun olduklarını gördüm:eyv