sarsıntı sorunu

sendrome

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle herkese merhaba; ben 1 ay önce 1996 model laguna 1 rxe almak suretiyle aranıza yeni katıldım. Forumu da ilgiyle takip ediyorum, emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim...Ben dış görünüşü konforu nedeniyle bu arabayı tercih ettim, ancak arabayı aldığım günden beri stresten boğuluyorum. Nedeni şu; arabaya alışamadım çünkü stop ettirip duruyorum, araç benzinde hoplayıp duruyor garip sesler çıkartıyor, yani benzinde randımanlı çalışmıyor hatta gitmiyor (bunu gidermek için würth marka enjektör temizleyicisi kullandım şimdilik faydası olmadı), 3. ve 4. vitesde kullanırken 70 80km hız yaparken araç acayip sarsılıyor resmen kafa sallıyor korkudan gazdan çekiyorum, 5.vitesde 120de daha normal ama, aldığımda bakım yaptırdığımda aksın değişmesi gerekebileceği söylenmişti. uzaktan kumandalı anahtarı yok bunu nereden temin edebilirim acaba? bu arada aracı izmir'den aldım ancak bodrum'da ikamet ediyorum. Araca güvenebilirsem arada İzmir'e gelicem acaba İzmir'de özellikle Laguna'dan anlayan iyi bir usta varmıdır tavsiye edebileceğiniz...benim için önemli olan aracın motorunun sağlıklı çalışması, zira çoluk çocuk biniyoruz, kırmızı ışıkta dururken stres yapıyorum stop edecek diye...yoksa kliması çalışmamış gibi hatalar benim için önemli değil...

yardımcı olursanız çok memnun olurum, Bodrum'dan tüm lagunacılara selamlar sevgiler...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun komple bir kontrol etmek lazım aracı.rot balansa baktırın önce lastik havaları eşitleyin, sonra ateşleme ve yakıt sistemine baktırın.