şase numarasından aracın özelliklerini nasıl öğrenirim

nuri öner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar

renault araçlarımız için şase numarasından aracımızın donanım ve teknik özelliklerini öğrenebileceğimiz bir site veya bir yol varmı? bmw vw audi skoda gibi araçlar için buldum ama renault için bulamadım yardım edebilirmisiniz..

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar

renault araçlarımız için şase numarasından aracımızın donanım ve teknik özelliklerini öğrenebileceğimiz bir site veya bir yol varmı? bmw vw audi skoda gibi araçlar için buldum ama renault için bulamadım yardım edebilirmisiniz..
Yetkili servislerden renault netten öğrenilebilir ancak

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıntılı bilgileri. Servisten öğrenebilirsiniz ama şöyle şu bazlı bir site var ... üretim yılı vs bilgisini veriyor hiçteyse şasi no dan bu bilgileri edinerek satan sahtekar 2010 derde araba 2009 sa burdan çıkmış oluyor.

linki: http://vinformer.su/en/

linke tıklayınca açılacak olan sayfada vin decoding demeniz ve gerekse sağ tıklayıp sayfayı türkçe dilini çevirerek kullanmanızı öneririm.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servise gittiğinizde şase no girdiğinizde herşeyine ulaşabilirsiniz aracın.
Ruhsatta 85 beygir olan aracıma 1 senedir 85 beygir olarak bilip kullanıyodum sonrasında servise yolum düştüğünde şase no'dan baktıgımda aracın 100 beygir oldugunu ögrendim

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servise gittiğinizde şase no girdiğinizde herşeyine ulaşabilirsiniz aracın.
Ruhsatta 85 beygir olan aracıma 1 senedir 85 beygir olarak bilip kullanıyodum sonrasında servise yolum düştüğünde şase no'dan baktıgımda aracın 100 beygir oldugunu ögrendim

Emre aracın 100 lük ve üstü olduğunu anlaman için ruhsata gerek yok ki, 100 ve üstü bg de turbo elektronik kontollu olur o da zaten kaputu açar açmaz karşına çıkar ikincisi de turbo borusu metal olur.

nuri öner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisi aradim biz oyle bi bilgi bilmiyoruz sadece periyodik bakimlara vs. Girdiyse onu verebiliriz dedi

nuri öner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emre aracın 100 lük ve üstü olduğunu anlaman için ruhsata gerek yok ki, 100 ve üstü bg de turbo elektronik kontollu olur o da zaten kaputu açar açmaz karşına çıkar ikincisi de turbo borusu metal olur.
m
dostum bu turbo elektronik kontrollü olur kaputu açınca karşına çıkar demisin nerede olur nerde karşımıza çıkar..birde turbo borusu metal olur demişsin onu nerden anlarız kusura bakma araçlar hakkında pek bilgim yok..açabilirmisin biraz nereye bakmalıyım..görsel varsa ekleyebilirsen 85 lik ve 100 lük karşılaştırmalı sevinirim..