Sayın Admin yakıt değerleriyle ilgili sabit konu rica ediyorum.

okidak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herbir motor versiyonu için ayrı ayrı ; yakıt tüketim değerlerini paylaşmak üzere sabit konu açabilirmisiniz? Özellikle ileri yıllarda 2.el araç alacak olan yada almış olan kullanıcılar için yol gösterici olacaktır

okidak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüketim degerlerini Sizler yani kullanicilarin paylasimi ile gun yuzune cikar..

Atiyorum benim Captur 1.5 dCİ aracim vardir uzun yol yada sehir ici tuketim degerlerini yazili yada fotolu paylasmam sonucu sizlere sunabilirim. Bu durumda devreye Admin degilde daha cok kullanici paylasimlari ön sirada geliyor :)

Keyifli forumlar..

R-NAV Multimedia Sisteminden Tapatalk 4 Kullanılarak Gönderildi

Kubilay bey admin sadece konu başlığını açacak konunun içeriğinide elbetteki kullanıcılar dolduracak.Ancak sabit konu olmazsa herkes ayrı ayrı konu açmak zorunda kalır , bilgi arayan insanların işini güçleştirir.Örneğin citroen forumlarında yakıt tüketimi adı altında sabit konu vardır ve herkes oraya bilgi girer.Bunun gibi.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kubilay bey admin sadece konu başlığını açacak konunun içeriğinide elbetteki kullanıcılar dolduracak.Ancak sabit konu olmazsa herkes ayrı ayrı konu açmak zorunda kalır , bilgi arayan insanların işini güçleştirir.Örneğin citroen forumlarında yakıt tüketimi adı altında sabit konu vardır ve herkes oraya bilgi girer.Bunun gibi.

örneğin fluence klübünün bir alt forumu olarak yakıt tüketimi yapılabilir bu güzel bir öneri bence yeni araç arayan insanların en çok korkusu yakıttır ya çok yakıyorsa diye

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence Bölüm Açmak Yerine ; Kubilayinda Dediği Gibi Herkez Kullandiği Araç Hakkindaki Yakit Tüketimini İlgili Bölümde Paylaşabilir.. :eyv :eyv

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bununla ilgili olarak bir konu açılır ve her üye aracının yakıt değerlerini buradan paylaşır. Örneğin; Captur 1.5 90 dci İstanbul içi yakıt ortalamam 5.8/100 km gibi. Ama bu değerler yol ve hız durumlarına göre değişkenlik gösterecektir.

okidak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bununla ilgili olarak bir konu açılır ve her üye aracının yakıt değerlerini buradan paylaşır. Örneğin; Captur 1.5 90 dci İstanbul içi yakıt ortalamam 5.8/100 km gibi. Ama bu değerler yol ve hız durumlarına göre değişkenlik gösterecektir.

elbette değişkenlik gösterecek.ancak ; ist.merkez de şehir içinde dizel capturunuzla siz 6-7 litre yakarken aynı şehirde bir başkası 9-10 lt yakıyorsa ortada bir sorun var demektir.ayrıca Baki beyinde dediği gibi türkiyedeki en önemli etken yakıt.İnsanlar araç alırken bu tür forumlarda bu konuyu özellikle arıyorlar.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resim çekmesem de benim bu konudaki başarımı bilenler bilir :) RS e istanbul a gelirken şehir içine girine kadar 100 km de 6.0 lt yaktırdım ama aynı yolu dönerken 6.7 lt olarak çıkardı bana ama yoldaki hava şartları hep alehime oldu dönüşte çünkü rüzgar karşıdan estiği gibi yapmurlu bir dönüş yaptım :(