SBM Trafik Sigortası Teklif Sorgulama

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin online trafik sigortası teklifi alma sayfası 1.10.2016 günü kullanıma açıldı. TC Kimlik numaranızı ve araç plakanızı girerek 40'a yakın şirketten primleri öğrenebiliyorsunuz. Bugün birkaç kere teklif aldım. Bazı şirketler teklif veriyor bazıları vermiyor. Aldığım en düşük teklif 522 Tl., en yükseği 3700 Tl. Teklifler arasında uçurumlar var. Üstelik 5 dakika sonra yeniden teklif istediğimde bazı şirketlerin bu defa farklı bir teklif verdiğini görüyorum. Ama prim ortalamaları 1500 Tl. civarı çıkıyor. Siz de deneyip sonuçları paylaşırsanız, yeni uygulama hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabileceğimiz kanaatindeyim. Belki gözümden kaçan bir şeyler vardır. Linki aşağıda veriyorum:

https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

makturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saçma sapan fiyatlar çıkıyor. En yüksek 7.000 en düşük 1385 çıktı. Nisanda 800'e yaptırmıştım.

haydangeliphuyagidenyolcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen hafta yaptırdım daha ak sigortadan 790 tl, yas 29 istanbul, 2014 model icon'a. Tabi 2000'lere filan bile vardı.İlk aldigimda ekim 2014'te 250tlye yaptirmistim. Tam bir soygun duzeni. Kasko'da da goya kazasizlik indirimi var ama zam gelmis yine ayni para. Biktirdilar resmen nefret etmeye basladim. Araba alirken ayri soyuluyoruz, aliyoruz ayri soyuluyoruz. Satiyorum su sirf lanet seylerden zaten. Metro metrobus tramvay vallahi kafam rahat. Lazim oldumu 70-80 tl ver kirala mis gibi arabalar var. Bu devlet daha ne kadar somurecek bilemiyorum.

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5001 hata kodu veriyor sabah sabah gerdi beni

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de bilgi bulunamadi diyor

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bi teklif aliyim dedim, bana sadece iki firma teklif verdi. Biri 3000 digeri 3300 tl :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sabah birkaç kere daha teklif istedim. Teklifler 522 lira ile 3806 lira arasında oluştu. En makul teklifler Axa ve Halk sigortadan, en yüksek teklifler Unico ve Dubai Starr Sigortadan geldi. En tutarlı şirket Axa Sigorta. Dün ve bugün aynı fiyatları verdi, her sorgulamada da aynı fiyatı veriyor. Plakam 35, 7.basamakta bulunuyorum. Geçen seneki primimi göz önüne aldığımda bu yıl 500-550 lira arası bir prim bekliyordum. İki şirket tahminime yakın teklif veriyor diğerleri çok uçuk rakamlar. Anladığım kadarıyla şirketler trafik sigortası yapmama eğilimindeler.

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hata Kodu 5006 alıyorum.

zyzky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hata Kodları

AÇIKLAMA
1) Bilgi bulunamadı. Sigorta şirketinizden ve/veya acentenizden bilgi alabilirsiniz. KOD:5001
Girilen kimlik no ve plaka bilgilerine ait herhangi bir poliçe kaydı yok ise, yenileme teklifi alınmaz.
2) Teklif verilmedi. KOD:5002
3 dakikalık teklif bildirim süresi içerisinde şirketlerden merkezimize bildirim yapılmamıştır.
3) Teklif verilmedi. KOD:5003
Sigorta Şirketi merkezimiz ile entegrasyon sağlamamıştır.
4) Bilgi bulunamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyiniz. KOD:5004
EGM Sorgu sonucu bilgi dönülmediği durumlarda ilgili mesaj verilir.
5) Bilgi bulunamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyiniz. KOD:5005
KPS / VEDOP Sorgu sonucu bilgi dönülmediği durumlarda ilgili mesaj verilir.
6) Bilgi bulunamadı. Sigorta şirketinizden ve/veya acentenizden bilgi alabilirsiniz. KOD:5006
Girilen kimlik no ve plaka bilgilerine ait yenilenecek herhangi bir poliçe kaydı yok ise yenileme teklifi alınamaz.
7) Bilgi bulunamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyiniz. KOD:5007
Poliçe bilgilerinin SBM'den sorgulanamadığı durumlarda ilgili mesaj verilir.
8) Teklif verilmedi. KOD:5008
Sigorta Şirketi merkezimiz ile teklif no ve prim bilgisini paylaşmadığı durumlarda ilgili mesaj verilir.