Scenic 1.6 rxt otomatik bazı sorunlar!!!

karahan638

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Tanıtımımı yaptım. 2001 model 1.6 rxt otomatik araç aldım yeni.aracımla ilgili bir kaç sorunum var forumda aradım bulamadım.Bunlar ;
1- ) Bagaj camı benimki açılmıyor plakanın üstünden açma düğmesi var ama açamadım.Pek düğmeye de benzemiyor.
2- ) Sabahları ilk çalıştırırken rölanti düşüp stop ediyor.Biraz gazı sabitlersem çalışıyor.Soğukken oluyor bu olay.
3- ) Arka cam sileceğinin su fiskiyesini çalıştırdığımda arkaya su atmıyor fakat sağ arka tavan döşemesi ıslanıyor sanırım içine gidiyor.

Sorunlarım bunlar yardımcı olursanız sevinirim.Benim de yardımcı olabileceğim konu varsa yardımcı olayım.

karahan638

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım yardımcı olan yok kimsenin bilgisi yok sanırım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Tanıtımımı yaptım. 2001 model 1.6 rxt otomatik araç aldım yeni.aracımla ilgili bir kaç sorunum var forumda aradım bulamadım.Bunlar ;
1- ) Bagaj camı benimki açılmıyor plakanın üstünden açma düğmesi var ama açamadım.Pek düğmeye de benzemiyor.
2- ) Sabahları ilk çalıştırırken rölanti düşüp stop ediyor.Biraz gazı sabitlersem çalışıyor.Soğukken oluyor bu olay.
3- ) Arka cam sileceğinin su fiskiyesini çalıştırdığımda arkaya su atmıyor fakat sağ arka tavan döşemesi ıslanıyor sanırım içine gidiyor.

Sorunlarım bunlar yardımcı olursanız sevinirim.Benim de yardımcı olabileceğim konu varsa yardımcı olayım.
1: Bilmiyorum
2: Boğaz kelebeği temizliği yapılacak
3: hortum içerden çıkmış galiba

karahan638

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilginiz için teşekkür ederim bugün kontrol ettim arka cam fiskiyeyi açmadım ama yine sağ arka tavan köşesi yine ıslak.yağmurda ıslanmış ama el içi kadar bir yer hani komple değil gwniş de değil anlayamadım.

karahan638

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka cam fiskiye sorununu çözdüm su tankında su az kalmış önde de bitti.Su doldurdum düzeldi şimdi arka cama da su gidiyor.Fakat cam suyunu doldurunca bir de baktım bir müddet sonra su tekerin üstünden boşalmaya başladı.Sanırım onda sıkıntı var yada çok mu doldu anlayamadım.Ama direk boşalmadı bir müddet sonra boşaldı.
Tavan döşeme ıslanma olayına da aracın sağ ve sol arka direklerinde su giderleri varmış.O dolmuş temizledim baya bi önce çamur arkasından da su boşaldı delik temizlendi.Şimdi ıslanmıyor.

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, faydalı bilgiler paylaştığınız için teşekkürler benzer sorunları yaşarsak bunlara biz de dikkat edelim :) Aracınız lpgli mi belki rolanti ayarına baktırmanızda fayda olabilir rolantide bir sorun yoksa ''coskun34'' hocamın da dediği gibi boğaz kelebeği temizliği ile sorun çözülebilir. :)

karahan638

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni bilgiler öğrenince paylaşırım tabi forumlar önemli faydalı bilgiler çıkıyor.evet aracım lpg li fakat ilk çalışmada oluyor.Benzinle çalışıyor ya ilk o olmayabilir diye düşündüm.Diğer olasılık güçlü gibi müsait bir zamanda baktıracağım.Fakat bu arka cam olayı bir türlü açılmıyor onu renault servisine götürcem başka yolu kalmafı.

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka cam fıskiyesinde tıkanıklık, kireçlenme tarzı birşey olabilir belki kontrol ettirmenizde fayda var. Sıralı sistem lpgli araçlarda benzinde çalışsa bile öyle sorunlar olabiliyor eski aracım vw bora da lpgliydi ilk çalışmada benzer şeyler oluyordu sorun için servise götürdüğümde rolanti ayarı ve tüp beyninde problem olduğunu söylemişlerdi. Bunlar yapılınca düzelmişti araç.

karahan638

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hımmm ilginiz için teşekkür ederim.Lpg yi de kontrol ettireyim.