Scenic 1 Sunroof Sorunu

efsanea_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar bir tanıdığın scenic 1 aracında ön sunroof düğmeye basınca sağ taraf kalkıyor sol taraf kalkmıyor ve sunroof öylece kalıyor.sanırım sol ayak kırılmış? eğer ayak değiştirilmesi gerekiyorsa tavan döşemesini sökmeden sunroof ayaklarını değiştirmek mümkün mü?ayrıca şu parçaları alsam yeterli mi?
http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-M...Vehicles_CarParts_SM&hash=item3384f60f4b#shId

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Megane scenic'te de aynı sıkıntı oldu. sadece ayak sorunu ise bu parçalar yeterli olur, fakat döşeme kalkmadan sunroof parçaları sökülemiyor malesef.

efsanea_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Megane scenic'te de aynı sıkıntı oldu. sadece ayak sorunu ise bu parçalar yeterli olur, fakat döşeme kalkmadan sunroof parçaları sökülemiyor malesef.
ben ayak kırılmış olabilir diye düşündüm.sizin sorun neden kaynaklıydı?birde tavan döşemesi sökümü hakkında bilgi verir misiniz?

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim sorun sunroof'un plastik dişlileriydi. dişli sıyırdığı için sıkıntı olmuştu.
Döşeme sökülmesi esnasında serviste olmadığımdan nasıl bir işlem yapıldığını bilmiyorum açıkcası.
ama sökmek için döşemenin kaldırılmasının mecbur olduğunu söylemişlerdi.

Bu arad Sunroof sökülmeden haraketkli parçalar tamir edilebilyor, sakın sunroof sökülecek bunun içinde işçilik 150-200 tl gibi bir fiyat derlerse sakın yaptırmayın.
sizin sunroofta anladığım kadarıyla motor,elektrik vs sorunları yok. haliyle sadece döşeme kaldırılıp ayak, dişli vs haraketli parçalardan hangisi arızalıysa değiştirilebilir.
Son olarak benim parçalar dişli vs 60 tl tutmuştu. işçilikte 30 tl vermiştim.