Scenic 2 çekiş problemi

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi hyundailer dizeldir muhtemelen, boşver onları :D ben boşveriyorum :D

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer era 1,5 dizelleri diyorsanız hiç kasmaya gerek yok:eek: Turbonun gücüyle yokuşlarda krallar dizeller.Dediğiniz olay mevcut bendede mesela normal yokuş çıkarken gazdan ayağınızı çekip hızlanma beklerseniz olmuyor,sabit en kötü ihtimalle 3.vites 60 km/h tırmanıyor:) Lpg hiç etkilemiyor diyen kişi hata eder onunda bayağı zararı var araç yüklüyken nerdeyse 1,3 multijetler bile kafa tutucak gibi yokuşlarda k4m'e

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer era 1,5 dizelleri diyorsanız hiç kasmaya gerek yok:eek: Turbonun gücüyle yokuşlarda krallar dizeller.Dediğiniz olay mevcut bendede mesela normal yokuş çıkarken gazdan ayağınızı çekip hızlanma beklerseniz olmuyor,sabit en kötü ihtimalle 3.vites 60 km/h tırmanıyor:) Lpg hiç etkilemiyor diyen kişi hata eder onunda bayağı zararı var araç yüklüyken nerdeyse 1,3 multijetler bile kafa tutucak gibi yokuşlarda k4m'e
1.3 multijetler K4m den daha seri gibi.. rampada turbonun gucu var.. BEn sasırdım k4m 2.vitese kadar dustuyse. f3R Can o zaman :) Rampaları yiyor resmen ama tork 168 bizim araclarda..

okanzi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cihan abi hiç sıkma canını. Biliyorsun bendede Grand Scenic var. Ben baskı ve balatayı yeni değiştirdim. Dün Şile yolunda Sarı kamyonlar beni geçiyodu rampada. Dediğin gibi düz yolda ben, rampada onlar önde :)

cihangirx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cihan abi hiç sıkma canını. Biliyorsun bendede Grand Scenic var. Ben baskı ve balatayı yeni değiştirdim. Dün Şile yolunda Sarı kamyonlar beni geçiyodu rampada. Dediğin gibi düz yolda ben, rampada onlar önde :)
okan o zaman aracın arkasına kamyoncular gibi RAMPADA GEÇME BENİ DÜZDE EZERİM SENİ diye yazalımhehe

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
150 nm tork kasaya biraz hafif kalıyor,arac beygir ile yurudugu devirde ve duzluklerde alıyor gidiyor,atmosferik olması rampalarda yeni nesil turbo dizel ve turbo benzinli araclarla gore biraz dezavantaj saglıyor. artı kasanın agırlıgıda meganelara nazaran daha az seri olmasını saglıyor. sıkıntı sizin aracınız yada kullanısızda değil motordada değil. motor cok guzel bir motor ama biraz daha hafif kasada kendine geliyor :)

masato

M.Alper ESATOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2007 1.6 16V 110hp kullanıyorum. BRC kit takılı aracımda. Sürekli olarak Bartın-Ankara arasında otobanda kullanıyorum aracımı. Şu ana kadar LPG den kaynaklı bir çekiş problemi yaşamadım. Rampalarda yığılan araçların genel problemi kasa - motor uyum sorunudur. Malesef 1.6 motor hem scenic'e hemde grand scenic'e küçük gelmekte. Ben rampalardan önce 150-160km/s' a kadar çıktığımda rampa sonunda hızım 100-110km/s oluyor. Fazla da zorlanmıyor motor. Ancak hızınız düşük girerseniz 70km/s'ye kadar düştüğüne şahit oldum. Belki turbosu olsa veya motor 2.0 olsa bu sorunlar yaşanmaz. fakat bildiğiniz gibi vergiden dolayı ülkemizde 1.6 olarak gelen bu tarzda çok araç var. Genel olarak benim yaşadıklarımda sizinkiyle aynı. Artık düzlüklerde geçenleri geçeceksiniz.:) Bir sıkıntıda hava filtresi v.s. den de olabilir. Yeterli hava girişi yoksa yakıt sarfiyatı hem artar hemde çekiş azalır biliyorsunuz. Bakımlarınız tam olarak düşündüğümüzde yaşadıklarınız normal.