Scenic 2 ile İlgili Bazı Meseleler

otubik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Foruma yeni katıldım. Konulardan ve yorumlarınızdan epey istifade ettim. Ben de bir ay kadar önce 2006 model 1.6 Exception Scenic aldım (Benzin/LPG). Araçla ilgili bazı meseleleri size danışmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

1. Araçta aldığımdan beri "Egsoz Emisyon Kontrol Edin" ve Airbag Kontrol Edin" uyarısı var. İki farklı ustaya sordum. Egsoz emisyon uyarısını araç gazlı olduğu için veriyor önemli değil dediler. Airbag için de hataları sildiler ama tekrar çıkıyor ve hata sabit. Aynı zamanda direksiyonu sola çevirirken bir sürtme sesi geliyor içinden. Acaba sargıyla alakalı olabilir mi sorun sizce neden kaynaklanıyor?

2. Araç devir göstergesi sürekli 1 çizgisinde. Genel olarak böyle midir?

3. Yolda giderken stabil gitmediği hissi oluşuyor. Çok küçük çukurlarda ya da kasislerde dahi tangur tungur, gacır gucur sesler geliyor bazen de ufaktan savrulma hissi. Direksiyon kutusundan mı amortisörlerden mi olur alt takımlardan mı? Onarım maliyeti tahminen ne olur bileniniz var mıdır?

4. Aracın cd çalar teybi var. Aux çıkışına takılan bluetooth modüllerinden bağlatmak istiyorum ama aux menüsü yok. Acaba buna bluetooth modülü bağlanır mı var mı bir alternatif ne tavsiye edersiniz? (FM transmitter düşünmüyorum çünkü radyoda yeterince parazit var zaten)

Teşekkürler..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hoşgeldiniz
1- Airbag ışığı koltuk altı soket ve direksiyon daki airbag sargısı ndan dolayı yanar ikiside kontrol edilmeli
3 rot balans cılar kontrol eder gerekli parçaların listesini verirler
4 Teyp arkasında aux çıkışı olabilir oto teypciler halleder

otubik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler Coşkun Bey, airbag ile ilgili dediğiniz yerleri kontrol ettireceğim. Diğer konuyla ilgili de ön salıncaklarda boşluk çıktı bir de rot kolu arızalıymış sanırım onlar değişecek. Ama tehlike arzetmiyormuş sadece sürüş konforunu etkiler dediler. Uygun zamanda yaptıracağım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler Coşkun Bey, airbag ile ilgili dediğiniz yerleri kontrol ettireceğim. Diğer konuyla ilgili de ön salıncaklarda boşluk çıktı bir de rot kolu arızalıymış sanırım onlar değişecek. Ama tehlike arzetmiyormuş sadece sürüş konforunu etkiler dediler. Uygun zamanda yaptıracağım.
Rica ederim [emoji4]