Scenic 2 teknik yardım

resatcobanoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forum içerisinde arama yaptım ancak net bir cevap bulamadım o sebeple konu açma gereği duydum.

Merhabalar,

2006 model Scenic Dynamic 1.6 16V otomatik vites sahibiyim.

Bir kaç problem yaşamaktayım. Servis ve sanayici arkadaşlara (malesef) çok güvenmediğimden yardımlarınızı rica ediyorum.

1) Aracı eşimle ortak kullandığım için şoför koltuğu çok fazla ileri - geri oynuyor. Bu işlem sırasında AIRBAG kontrol uyarısı ortaya çıktı.(bazen gitse de genelde hala var.)

2) İlerleyen süreçte aracı genelde sabah çalıştırıp işe gittiğimde, sırasıyla PARK FRENİ kontrol ve Enjeksiyon kontrol uyarıları aldım. Bu uyarıdan sonra gaz pedalı tepki vermemeye ve yaklaşık 2000 devir civarı pompalama şeklinde kendi kendine gaz vermeye başlıyor. Kenara çekip stop edip tekrar yola çıktığımda ise sorun ortadan kalkıyor. 13 km yol boyunca 1-3 defa bu sorunla karşılaşıyorum. Ardından mesai bitiminden gün boyunca bir daha böyle bir ikaz almıyorum.

3) Son defasında 1 kereye mahsus olmak üzere EGZOS EMİSYON KONTROL uyarısı da aldım. Ancak bu uyarı kendi kendine kayboldu.

4) Araç soğukken 1. vitesden 2. vitese geçerken bazen böyle bir gerilip vurma durumu söz konusu. Ancak araç ısındıktan sonra bu problem ortadan kalkıyor.

Bu sıkıntılarıma vereceğiniz cevaplar, tavsiye ve tecrübeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

BASİBOZUK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2007 grand scenic sahibiyim benim araç da eksoz emisyon uyarısı verdi pc bağlanıp silindi tekrar geldi şimdi surekli orda kafasına göre gidiş de bi sorun yok 1.6

resatcobanoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ediyorum Yusuf Bey ilginiz için. Dediğiniz usta hangi ilde acaba ? Balıkesir'de yaşıyorum. İşim gereği çok fazla gezme şansım olmuyor.

resatcobanoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Problemimin videosu da burada.

murat009

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. 3. sorunun cevabı.gaz kelebeği gidici .bende aynı sorunları yaşıyordum .servis bile çözemedi iyi bir usta hemen çözdü