erar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,bir süredir frene basınca göstergede sis lambası belirli belirsiz yanmakktaydı.Bir kaçgündür olay büyüdü ve frene basınca gösterge aydınlatması yanıyor ve aynı zamanda frene basıyorsam sinyal çakması hızlanıyor bırakınca normal çakıyor.Bu arada stoplar sönük yanıyor.Nerden bakmaya başlasam,öneride bulunacaklara şimdiden teşekkürler.

erar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren müşürü sebep olabilirmi acaba...

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
msjnı aldım burdan cevalayayım
aracınız sol stop sokedini cıkarın ve temizleyin arka şase bağlantılarını temizleyin sorununuz ortadan kalkıcaktır

erar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yiğit selam,
şimdi arka stop soketi ile uğraşıyorum fakat malesef çıkmıyor.içerdeki gözden ulaştım malum yerde dar .biraz daha uğraşacağım.soket tırnaktanda kurtuldu fakat nedense inat ediyor.

erar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soketi çıkartıp temizliği sonrası yerine taktim fakat bir farklılık yok.denememde aynı durum
-frene basınca gösterge aydınlatması yanıyor,sinyal normal ve frene basınca çakarı hızlanıyor.
-dörtlüleri yaktığımda göstergede aydınlatmasıda aynı fasılada yanıp sönüyor
-dörtlüler yaktığımda ön normal arkada sinyaller çakması gerkirken parklar sönük şekilde fasılalı çakıyor.

erar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar,

belirtilen işlemler sonrası değişen bir durum söz konusu değil.bu şase nerdeki şase:) arkadaşlar.sinir ve sıkıntı yaratmaya başladı durum:)

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka soket çıkartılmış durumdayken de aynı lamba yanıyor mu?

erar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ersin,nasıl soru kardeşim.Senin bahsettiğin benim göstergede frene basınca yandığını gördüğüm sis ikaz lambası >doğrumudur?
fakat bunna bakmadımaçıkçası.şimdi kontrol ediyorum.fena yerden sordun sende..

erar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arka sol soketi çıkarttığımda göstergedeki sis ikaz lambası yanmıyor.takınca devam.sağdakinde >sol takılı iken çıkart tak değişen bi şey yok.

Bu durumda >>>ne dyieceksin:)<Sorun solda deme sakın>

erar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sol soket çıkıkken göstergede frene basınca sis ikazı yanmıyor.
sol takıp sağ takılı veya çıkık fark etmiyor sis yanıyor.göstergede aydınlatma devreye giriyor.