Scenic II kart pili değiştirin uyarısı

gokhangorur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar birşey sormak istiyorum ,
ekranda kart pilini değiştirin uyarısı vardı. 2032 yeni pil aldım ve taktım ancak bu uyarı halen ekranda var. pilde mi sorun var diye işyerinde teknik servise amperini ve voltunu ölçtürdüm. pil gayet iyi durumda. bu arada aracın kumandası da sorunsuz , kapılar sorunsuz açılıyor , çalıştırma sorunsuz. peki o zaman sorun nedir??? bu gıcık yazı nasıl kaldırılır???

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu Aracın Sisteminde Hata Olarak Gözüküyor Olabilir, Examiner Aletine ( Bilgisayara ) Bağlanıp Hata Silinmeli Benim Görüşüm Bu :eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Test mod varsa yapın gidecektir..

gokhangorur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Test mod varsa yapın gidecektir..
test modun nasıl yapıldığını bilmiyorum. aslında internetten araştırdım . şöyle ki , araç çalışmaz haldeyken , yol bilgisayarı tuşuna basılı tutarak aracı çalıştırmam gerektiğini okumuştum. ancak olmamıştı. faz1 , faz 2 diye birşeyden bahsediliyor. bunun ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorum. bu arada araç , 2005 scenic , 1.6, 16 valf , privilege...

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol bilgisayarının tuşuna basılı tutarak aracı çalıştırın test mod yapmış olmursunuz.sonlandırmak içinde km sıfırlama çubuguna basın.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
test modun nasıl yapıldığını bilmiyorum. aslında internetten araştırdım . şöyle ki , araç çalışmaz haldeyken , yol bilgisayarı tuşuna basılı tutarak aracı çalıştırmam gerektiğini okumuştum. ancak olmamıştı. faz1 , faz 2 diye birşeyden bahsediliyor. bunun ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorum. bu arada araç , 2005 scenic , 1.6, 16 valf , privilege...

Sceniclerde var olup olmadığı hakkında bir bilgim yok ama 2005 faz1 oluyor .

Testmod aslında Faz1 ve Faz2 iki modelde de var ama faz2 kullanıcıya kapalı . Normalde RenaultClip cihazı ile tüm aygıtlar ( Airbag vs. )
kontrol edilirken testmod yapılır .

Secenic II otomobillerde dijital gösterge olduğu için test mode olmayabilir . Kullanmadığım için bilmiyorum .
En yakın Renault servisine gidip bilgi almanızı tavsiye ederim .

Ayrıca aracın yedek kartı var ise onunla denerseniz , sorunun kartta yada otomobilde olup olmadığını anlarsınız .

İyi forumlar .