Scenic II ön fara audi tarzı led

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar dikkat etti iseniz bu işlem için farın 2007 sonrası olmalı. çünkü ledi yerleştirdiğimiz kuşak makyajlı sceniclerde mevcut. yani 2004 -2006 kasasında bu hat yoktur. Zaten bana cesaret veren de bu hat idi. İşlemi yaparken en çok dikkat ettiğim bişeyler yaparken aracın orjinalliğine sadık kalmak ve tabiri caizse çığırından çıkarmamak.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çağatay bey Ankara Kazan ilçesi yakınlarında TAİ (TUSAŞ ) - AKINCI HAVA ÜSSÜNDE (eskiler burayı Mürted diye bilirler ) ikamet ediyorum. sizin yer ? inşallah buluşup görüşürüz. Ayrıca bu işlemi de yine slayt hazırlayıp Scenic dostlarıyla paylaşacağım. en ince ayrıntısına kadar resimledim ki yapmak isteyen arkadaşlar rahatlıkla yapabilsin bu işlemi .

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok fazla ışık veriyor ve kalın duruyor.
bence bir direnç takılarak ışığın kuvveti azaltılmalı.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çağatay bey Ankara Kazan ilçesi yakınlarında TAİ (TUSAŞ ) - AKINCI HAVA ÜSSÜNDE (eskiler burayı Mürted diye bilirler ) ikamet ediyorum. sizin yer ? inşallah buluşup görüşürüz. Ayrıca bu işlemi de yine slayt hazırlayıp Scenic dostlarıyla paylaşacağım. en ince ayrıntısına kadar resimledim ki yapmak isteyen arkadaşlar rahatlıkla yapabilsin bu işlemi .
Ben ankara sehir merkezindeyim bahcelievlet tarafindauim

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok fazla ışık veriyor ve kalın duruyor.
bence bir direnç takılarak ışığın kuvveti azaltılmalı.
Bilal bey esasen gerçekte böyle dağılmıyor. Fotoğraf makinesi ile çekerken nedense ışık dağılıyor. kalın durması olayına gelince zaten farın içindeki orijinal kuşak ebatı sabit. sadece aldığım plastik led ürünü içine yerleştirdim. Scenic ön farları da aracın kendisi de iri olduğundan bence sırıtmıyor. tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Herkeste beğenecek diye bir şey yok. herkesin zikrine fikrine saygı duyarım. acizane kendim beğendiğim için aracıma uyguladım. ben sadece sinyal verince yanan turuncu hattın ; beyaz xenon gibi belirgin olmasını beklerdim.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilal bey esasen gerçekte böyle dağılmıyor. Fotoğraf makinesi ile çekerken nedense ışık dağılıyor. kalın durması olayına gelince zaten farın içindeki orijinal kuşak ebatı sabit. sadece aldığım plastik led ürünü içine yerleştirdim. Scenic ön farları da aracın kendisi de iri olduğundan bence sırıtmıyor. tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Herkeste beğenecek diye bir şey yok. herkesin zikrine fikrine saygı duyarım. acizane kendim beğendiğim için aracıma uyguladım. ben sadece sinyal verince yanan turuncu hattın ; beyaz xenon gibi belirgin olmasını beklerdim.

yusuf abi alındın gibi. tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz. fotoğraf yanıltıcı olabilir. devil eyes çalışması...tabiki güzel bir çalışma....bu çalışma belkide türkiye de ilktir. çünkü benimde aklımda vardı ama bulamıyordum.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yusuf abi alındın gibi. tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz. fotoğraf yanıltıcı olabilir. devil eyes çalışması...tabiki güzel bir çalışma....bu çalışma belkide türkiye de ilktir. çünkü benimde aklımda vardı ama bulamıyordum.
Yok estağfirullah kardeşim alınacak bişey yok. şahsi fikrim ve zevkimdi. paylaşmak istedim. yapmak isteyen veya daha değişik yapmak isteyene , geliştirmek isteyene fikir versin diye. yoksa tabi ki mükemmel mükemmel değil. İşin açıkçası audiyi taklit ediyoruz bir nevi. Açıkca söylemek gerekirse devlet memuru olarak benim 2008 model audi a3 veya a4 den yukarı alma ihtimalim yok. dolayısıyla bende kendi aracımı Mercedes yada audi yapmak amacım yok. sadece orjinaline sadık kalarak aracımda öncelikle alt yapısında var olan sistemleri kazanmak veya düşük maliyetle becerimin yettiğince ve kendimce hoş olan çalışmalar yapmak. yaptığımı da scenic dostlarıyla paylaşmak. Dediğim gibi Bilal kardeşim alınmadım ; alınganlığı da pek sevmem. Eleştiriye olumlu yada olumsuz sonuna kadar açığım sadece hakaret , onur kırıcı ,aşağılama olmasın yeter. Ama dediğin kalın görünme olayı ; evet resimde kalın ve özelliklede dağınık görünse de gerçekte öyle değil. kendim daha önce hazır 3çiplı ( kuvvetli beyaz ışık veren ) silikonlu yada silikonsuz alıp bu alana takmayı düşünmüştüm ama aldığım ürünü görünce bu daha hoş görünür diye bunu aldım. esasen şerit ledde denemek lazım. acaba nasıl durur. maliyeti de çok düşük olur. yaklaşık 10 tl ye malolur. tabiki bu ürün gibi xenonda beyaz sinyalde turuncu olmaz. tek xenon yada gündüz farı niyetine aslında hoş durabilir. Benden bunu denemesi geçti ama aklıma gelseydi keşke 50cm üç çipli beyaz led alıp deneseymişim. Ama deneyecek arkadaşlar olursa merakla resimleri bekleriz. belki bu şerit led bu farın içindeki yay gibi olan alan içinde daha hoş durabilir.

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerine sağlık yusuf abim.maşallah çok güzel olmuş.

ocoist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende çok begendim.elinize sağlık

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek kelime ile çok başarılı olmuş gerçekten çok beğendim. Ellerinize sağlık :eyv