Scenic l Den...Scenic ll' ye geciş Yapılcak Bir kaç soru?

Hakan Coşar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dijital gösterge paneli hariç kronik sorun duymadım. Yakıt konusunda benzinli alırsanız, siznkiyle aynı yakacaktır.

pekı dızel alsam nasıl avantajım yada dezavantajım olur...
sonucta benzınlı olursa lpg saart olcak yakıt konusundan cok cektım

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun süre (4-5 sene) binersen avantajın olur yoksa dizel almanın da anlamı yok. (bakımı, çıkaraiblecek muhtemel motor problemleri senden önceki nasıl kullandı bilemezsin, alırken veridğin fazla para vs.) 1.6 otomatik scenic2 tüptede ortalama 35 kuruşu bulur...(şehir içi)

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun süre (4-5 sene) binersen avantajın olur yoksa dizel almanın da anlamı yok. (bakımı, çıkaraiblecek muhtemel motor problemleri senden önceki nasıl kullandı bilemezsin, alırken veridğin fazla para vs.) 1.6 otomatik scenic2 tüptede ortalama 35 kuruşu bulur...(şehir içi)

35 kuruş fazla bir oran. Benim scenic 1 otomatik olmasına rağmen km de 28 kuruş yakıyor. lpg yi Aytemiz petrolden 2.43'e alıyorum, tabi kullanıma bağlı olarak 32 kuruşa kadar çıkıyor.
Düz vites alacaksanız bence benim yaktığımdan daha az yakacaktır. Dizel almayı gerektirecek kadar değil yani :eyv

Arkadaşımda da 2005 Scenic 2 var. 80binde dijital ekran sorunu çıktı, benim bildiğim 2005 ve 2006 ların çoğunda belli bir zaman sonra dijital gösterge arızası yaşanıyormuş. bu yüzden istanbul kartal oto sanayide sırf bu işi yapan hemde garantili yapan bir yer var.
aklınızda da bulunsun :eyv

memo_16

Bilgi Girilmemiş
biz bu yaz ölçtük full çakılı scenic II ile kmde 29-30 krş yakmıştı 1.6 16V 115 HP :eyv

Hakan Coşar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

4*5 sene bınerım dıye dusunuyorum bu aracı satmamdakı sebep ;
yakıt konusuda benı baya zorladı ,sımdı lpg taktırmak ıstemıyorum araca neden dersenız butcemı bıra zorlayıp ust model almak ıstıyorum ...
yanı benzınlı alırsamda lpg olur tabı dızel alırsam hıc bır fıkrım yok acıkcası genelde bu araclara bakıyormda cok kılometre yapmıs araclr...

pazar gunu oto pazarına gıdıp hem kendı aracımı satmaya calıscam hemde arac bakcam....

model vs yazabılırbılırsenız sevınırım...

Hakan Coşar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dynamique ve privilege versiyonlarında bulunan bi sistem, en alt gamda el freni normal manuel ve ortada iken diğer iki versiyonda el freni sürücünün sağ tarafında bulunan bir mandaldan idare ediliyor, araba çalıştırılıp vitese attıktan sonra gaza basınca kendi otomatik salar, aracı durdurup stop ettiğinizdede kendi otomatik olarak çeker :eyv yokuşlardada yokuş kalkış desteğide sağlıyor :eyv
manuel mi otomatik mi ve benzinli dizel hangisini istiyorsanız ben size piyasadan bakmanızda yardımcı olabilirim :)
buda yardımcı olması açısından kendi aracımızın fotoları :eyv
http://www.renaultfanclub.com/renault-fan-club-uye-araclari/46803-16-gf-744-scenic-ii-2006-a.html

aracınıza baktım cok guzel ...
bende bu tıp bır arac ıstıyorum,yanı cam tavan vardı sanırsam ...
yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler

memo_16

Bilgi Girilmemiş
aracınıza baktım cok guzel ...
bende bu tıp bır arac ıstıyorum,yanı cam tavan vardı sanırsam ...
yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler
evet açılır tavan var, ön açılıyor sadece :) müsait olduğum zaman bi piyasa araştırması yapayım şu sıralar sınavlarım varda bir kaç güne bitiyor ama :)

Hakan Coşar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
...Peki arkadaslar bir sey daha dusunuyorum aracımı satmasam 2001 scenic rxt LPG donusumu yaptıram 3-4 yıl daha bınsem bu sekılde nasıl olur ...aracım 190 bın kılometrede!!!!

F10

Ö Faruk ONUR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir tavsiye de benden. Dizel alacak olursanız 80 değil 100 beygirliğini tercih edin. Kimine göre yeterlidir ama benim görüşüm bu kasaya bu ağırlığa 80 beygir yetmiyor.
Ayrıca sanırım bizimkinin amartisörler baya kötü durumda darbeyi emmiyor direk hissettiriyor buna dikkat etmenizi öneririm.
Cam tavan iç hacimde büyük ferahlık sağlıyor