Scenic maceramın sonu :(

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Valla durumum meselesi çok ters.
Öyle bir zamana denk geldi ki. Haziran sonunda muhtemelen işten çıkarılıyorum. 3. çocuğumuzun haberini aldık 3 ay önce de...
Başka zaman olsa bu kadar koymazdı.

Şu an görüntü itibarı ile 0 motor ile motor rektefiye aynı paraya geliyor. Anlamadığım şey benim usta ısrarla rektefiye diyor. 0 motor deyince işi yokuşa sürüyor. Sebebini az buz tahmin ediyorum.
0 motorda sadece işçilik alacak. Diğerinde işcilik + malzeme den kazanacak.
Ama kötü düşünmeyeyim diyorum. Ondan fikir sorayım istedim size.

Çocuk rızkıyla gelir dert etmeyin. Allah bi kapiyi kapatir diger senin icin hayirli olan kapiyi acar sizin icin hayirlisi bu belkide. Aracinizi kullanamamanizinda vardir bi hayrı birde boyle dusunun. Araci hurda fiyatina vermeyin bence biraz disinizi sıkın sifir motor taktirin veya cikmacilari dolasin vardir motor ugrasmayin piston gomlek ivir zivir.

Yeni motoru projelendirip taktirip sadece ruhsata isleteceksin.

Yinede aractan soguduysaniz o şekilde ilan verin illaki ilgilenen olacaktir.

darkelf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet son durum şu şekilde:
Baktım her durumda yaptırmadığımda zararım çok çok çok büyük oluyor. Ben de yaptırdım. (0 Motor bulamadık. Var diyenlerin hepsi dalavereci çıktı. Gidiyorsun alakasız bişeyler gösteriyor. Ya da bendeki motor şu haliyle bile daha sağlam öyle diyeyim...)
Neyse sonuç olarak 5.800 TL ye mal oldu. Yataklar yapıldı, gömlekler değişti, krank taşlandı ya da değişti tam emin değilim. Üst kapak 0 alındı. Pistonlar tam takım değişti. Sübaplar tam takım değişti, Volan dişlisi kırılmış o 0 alındı. Daha bilemediğim ne varsa artık...

Motor teoride 0 landı yani. Merak ettiğim şu şimdi: Aynı aracın 0 km si ile şu anki motor ölçülse %90-95 oranında aynı değerleri görür müyüz?

Ek olarak el değimişken muayene zamanı geldi diye rotlar vs. elden geçirildi. 1 tanesi sorunluymuş o değişti. Klima gazı dolduruldu. Uzun yol için gerekli başka ne kaldı yaw, frenlere bakıldı. Yağ pompası değişti. Uzun süre sanayi yüzü görmem inşallah...

Ya çoook uzun süre binerim bu arabaya, ya da 1 yıl içinde satarım artık. Para durumuma göre. Belimi büktü şu olay.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun, allah beterinden korusun

rainman1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah scenic sahiplerine acısın...