Scenic mi Laguna mı?

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Konunun yeri burası olmayabilir, özür dilerim öncelikle. Megane 2 aracımı değiştirmek istiyorum ve hep beğendim Scenic üzerine yoğunlaştım ama son zamanlarda Lagunalarda ciddi ilgimi çekmeye başladı. 2.0 ları oldukça donanımlı ve gösterişli kemikli arabalar. Aslına bakarsanız Scenic 2 ler ike kıyaslandığında özellikleri aynı, yani benim istediğim özellikler. Sunroof, hız sabitleyici, oto vites, elektrikli yan aynalar vs... Özellik bakımınfa aynı donanımlara sahip iki farklı araç. Sizce hangisi tercih edilebilir? Lagunaların piyasası yok anladığım kadarıyla ve en temizini 34 e bulabiliyorken, Scenicte bu rakamlar 50 lere çıkabiliyor... Donanım aynı iken aradaki fark neden? Kullanışlılık açısından hangisi daha avantajlı, yedek parça vs... Değerli yorumlarınızı öğrenmek isterim.
Teşekkürler, saygılar

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Konunun yeri burası olmayabilir, özür dilerim öncelikle. Megane 2 aracımı değiştirmek istiyorum ve hep beğendim Scenic üzerine yoğunlaştım ama son zamanlarda Lagunalarda ciddi ilgimi çekmeye başladı. 2.0 ları oldukça donanımlı ve gösterişli kemikli arabalar. Aslına bakarsanız Scenic 2 ler ike kıyaslandığında özellikleri aynı, yani benim istediğim özellikler. Sunroof, hız sabitleyici, oto vites, elektrikli yan aynalar vs... Özellik bakımınfa aynı donanımlara sahip iki farklı araç. Sizce hangisi tercih edilebilir? Lagunaların piyasası yok anladığım kadarıyla ve en temizini 34 e bulabiliyorken, Scenicte bu rakamlar 50 lere çıkabiliyor... Donanım aynı iken aradaki fark neden? Kullanışlılık açısından hangisi daha avantajlı, yedek parça vs... Değerli yorumlarınızı öğrenmek isterim.
Teşekkürler, saygılar

siz aslında kendi cevabınızı vermişsiniz. laguna d segmenti bir araç. bu yüzden piyasası yok. piyasası olmayan araba almak mantıklı değildir hiç bir zaman. bazıları ben satmayacağım uzun süre binerim mantığı kullanıyor kİ oda yanlış bir mantık. alllah göstermesin kazası var hastalığı varinsanın başına bin türlü iş gelir satmak zorunda kalırsın araban yok pahasına gider. böyle durumları insanlar ve galericiler acımasızca kullanıyor ve aracın ederini öldürüyorlar en son lanet olsun deyip satmak zorunda kalıyorsunuz. bunlar bir kenara aracın piyasasının düşük olmasebepleri vardır. gerek yakır gerek parça temini sıkıntısı gerkse parça pahalılığı vb. tüm bunlar bir süre sonra sizide rahatsız edebilir ve satma kararı alabilirsiniz ve satış aşamasında az önce söylediklerimle yine karşılaşırsınız. bazıları yakıt için uzun yokda küçük motorlu arabadan daha az yakıyor savunmasına gidiyor ama ne kadar uzun yol gittiğini hiç hesaplamıyor. araç şehir içine girdiğinde uzun yolun acısını misli ile çıkarıyor. parça açından savunma çıkmacıda sürüsüne bereket diyıorlar. ama her parça için çıkıp çıkmacı dolanma işi var onların da tülü dalevereleri var oda bulunabilirse. tüm bunların yanında ayrıntısı ve sebepleri dışında racın piyasasının olmayışı başlı başına yeterli sebep. araç fiyatlarıbu durumdayken özellikle. ciddi paralar vererek aldığınız aracı istediğinizde aynı miktarda nakite cevirememek. çok kötü bir durum olsa gerek. birde bu tür arabaların değeri artmaz genelde hep düşer. 2 yıl sonra aldığınız paraya bile satamazssınız ki arabaların deli gibi değer kazandığı şu piyasada cok vahim bir durum bu. sölediklerimi genel ve kesin kuralmış gibi bir dil ile yazmış olsam da bunlar nacizane şahsımın fikirleridir. hiç bir bağlayıcılığı yoktur arkadaşa fikir olsun diye yazdım. değerlendirsin ve kararını versin diye neyi niye yazdığımı da yazdım.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ufak bir araştırmanın ardından vergilerininde yüksek olduğunu farkettim. Şayet benim aracıma yıllık 400 lira vergi öderken bu araçların vergileri daha yüksek. piyasası olmamasını vergiden dolayı galiba [emoji848] Hal böyle oluncada dediğüniz gibi fiyat düşüyor (bir an önce elden çıkarmak için) bu durumda Scenic daha avantajlı oluyor... Neye göre küme göre diyebilirsiniz. Ama Scenic merakımı gidermek için bu araçlar binmeliyim :) tekrar teşekkür ederim cevap için.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ufak bir araştırmanın ardından vergilerininde yüksek olduğunu farkettim. Şayet benim aracıma yıllık 400 lira vergi öderken bu araçların vergileri daha yüksek. piyasası olmamasını vergiden dolayı galiba [emoji848] Hal böyle oluncada dediğüniz gibi fiyat düşüyor (bir an önce elden çıkarmak için) bu durumda Scenic daha avantajlı oluyor... Neye göre küme göre diyebilirsiniz. Ama Scenic merakımı gidermek için bu araçlar binmeliyim :) tekrar teşekkür ederim cevap için.

rica ederim dilimiz döndüğünce fikirlerimizi beyan ettik. evet ben bandrol kısmını unuttum. bir dezavantaj da o.

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic kullanan arkadaşlarım var. Bu aracın tadını alan başka araca binmek istemez diyorlar.
Sayelerinde ben de kullandım. Çok konforlu aile için daha iyisi yok diyebilirim.
Prim olayına gelince Laguna dediğiniz gibi hiç artmaz satamazsınız ama scenic kendi müşterisiyle gelir ve sanırım 2015 den beri sıfırı aşırı yüksek vergiler sebebiyle satılmıyor. Enteresan olan araba birçok arabadan daha iyi prim yapıyor.
Bir arkadaşım 25 e alıp 45 e satmış 55 e 2015 modelini almıştı. Tabi şu an fiyatları bilmiyorum.
Bana göre alınabilecek arabalar listesinde.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic kullanan arkadaşlarım var. Bu aracın tadını alan başka araca binmek istemez diyorlar.
Sayelerinde ben de kullandım. Çok konforlu aile için daha iyisi yok diyebilirim.
Prim olayına gelince Laguna dediğiniz gibi hiç artmaz satamazsınız ama scenic kendi müşterisiyle gelir ve sanırım 2015 den beri sıfırı aşırı yüksek vergiler sebebiyle satılmıyor. Enteresan olan araba birçok arabadan daha iyi prim yapıyor.
Bir arkadaşım 25 e alıp 45 e satmış 55 e 2015 modelini almıştı. Tabi şu an fiyatları bilmiyorum.
Bana göre alınabilecek arabalar listesinde.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.
Bunu herkesten duyuyorum. Kime sorsam burun kıvırmıyor, kötü bir yorum yapmıyor Scenic hakkında. Yorumunuz için teşekkür ederim. Scenic aşkımı söndürebilecek başka bir araç yok anlaşılan. :)

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıymetli Renault sever arkadaşım, Scenic'i 1999 yılında üniversitesi öğrencisi iken üniversite öğrencilerine yönelik test sürüşü ile test etmiştim. O gün çok beğenmiştim sonra çok evrim geçirdi harika bir araç olma özelliğini korudu, imkanım olsa alırım yüksek oluşu, kullanımı, saklama alanları vb. mükemmel. Yani tam bir aile aracı.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aileler için scenic en iyi tercih bence.