Sedan Touch Paket Gizli Özellik Hk.

pltmgnm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar Bende bu yılbaşı itibariyle bir Megane 4 2018 Sedan Touch Paket bir araca sahip olabildim.

Aracın gizli özelliklerini açtıracağım.
Açıkçası bir sürü özellik yazan var ancak hangi özellikleri mutlaka açtır şunu kesinlikle açtırma dersiniz.

Bunun haricinde de hiç söylenmeyen ancak benim aklımda takılı 2 özellik daha var. Bunlar yapılabilir mi ?

1- 2 yaşınca bir oğlumuz var ve arkada kısa mesafelerde seyir ettiğimizde koltuğuna oturtmuyoruz. (Yanlış hareket). Arka kapılarda el ile açtığımız manuel çocuk kilidi mevcut.Ancak ben bunu araç bir süre gittikten sonra kendisini kilitlediğinde sol cam tuşlarının oradaki arka pencereleri kilitleme düğmesine bastığımda yani aktif olduğunda arka kapıların açılmamasını o tuşu kapattığımda ise arka kapıların açılabilir olmasını istiyorum. Bu yapılabilir mi ? Fluence de bu standart olarak var. Denedik oldu. Megande de denedik olmadı.

2-(start stop açık veya kapalı fark etmeksizin) Araç ile seyir halindeyken kırmızı ışığa geldik durduk. Ayağımız frende. Araç durdu ve hareket etmiyor. Ama ayağımızı frenden çekince yürümeye başlıyor. Ben gaza basana kadar yürümesini istemiyorum. ( O zaman p ye al demeyin olurunu soruyorum). Buradaki bu durumun şartı tabi araç 0 km hızdayken devrede olacak. Yani eğer araç 0 km hızdaysa ve vites kolu d modundaysa freni aktif et(yokuş kalkış özelliği ile fren yaptığı için zor olmasa gerek) gaza bastığında freni bırak gibi bir durum.

Konu ile ilgili bilgileri olan arkadaşların yorumlarını beklerim.

Ek Soru:
3. Anahtarsız girişimiz mevcut. Anahtar cebimizdeyken. Sağ yolcu kapısını açıp bişey koyup. Şöför tarafına arka taraftan dolanarak gidersem kapılar kilitlemiyor. Ancak ön taraftan gidersem kapılar kilitleniyor. Bu durumu yaşayan var mı ?

Teşekürler.

Son düzenleme:

M.yildizili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren olayı ilginç geldi, Ama konuyu takipteyim.

pussiak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- Söylemiş olduğunuz durum Megane 4'lerde mevcut değil bildiğim kadarıyla yalnızca kapıdan manuel olarak yapılmakta.
2- Demiş olduğunuz özellik Auto Hold özelliği. Kırmızı ışıkta durduğunuzda Auto Hold seçeneği açıksa ayağınızı frenden çektiğinizden araç frene basıyormuş gibi kendisi durur ve gaz verene kadar yürümez. Ancak bu özellik Megane 4'lerin makyajlı kasalarında yanlış bilmiyorsam Icon donanım paketi için mevcut (elektronik park freninin altında Auto Hold tuşu şeklinde). Yani 2021 yılı sonrası Megane 4'lerde mevcut öncesi için mevcut değil.
3- Söylemiş olduğunuz durum bütün anahtarsız giriş sistemine sahip Megane 4'lerde bu şekilde. Kapsama alanı o şekilde ayarlandığı için aracın önünden ne kadar yakın geçerseniz geçin araç kendini kilitlemekte bunun için yapılacak bir şey yok maalesef.
Gizli özellik olarak açmanızı kesinlikle önereceğim özellik viraj aydınlatması olacaktır. Ancak az biraz bilgisayara hakimseniz ODB cihazı alarak ddt4all uygulamasıyla kendiniz bu özelliği açabilirsiniz. Dışarıda bu özellikleri açmak için o denli para vermenize gerek yok yaptıkları işlemler çok basit. Bunun için YouTube'da forumda Befe isimli Hakan Heh kanalına bakabilirsiniz orada detaylı şekilde gizli özelliklerin nasıl aktif edileceğini anlattığı videolar mevcut.