Şehir içi yakıt tüketimi normal mi?

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar. 85 Bg lik Kangoo 2 aracım şehir içi normal kullanımda 8,7litre/100km yakıt tüketimi var. Bana fazla geldi. Işık yandıktan 20km sonra 20tl lik mazot aldım ve kmyi sıfırladım. Mazotun üstüne 30km yapınca tekrar ışık yandı. Kullanımlarım normal şehir içi Max 90km. Şehir dışı olarak 2 defa Giresun merkeze gittim geldim o arada 150felan basmıştım oda sürekli değil. Birde mazot filtresinden olabilir mi? Mazot filtresini boşalttırın uyarısı veriyor. Ama filtreyi baktırdım yeni.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar. 85 Bg lik Kangoo 2 aracım şehir içi normal kullanımda 8,7litre/100km yakıt tüketimi var. Bana fazla geldi. Işık yandıktan 20km sonra 20tl lik mazot aldım ve kmyi sıfırladım. Mazotun üstüne 30km yapınca tekrar ışık yandı. Kullanımlarım normal şehir içi Max 90km. Şehir dışı olarak 2 defa Giresun merkeze gittim geldim o arada 150felan basmıştım oda sürekli değil. Birde mazot filtresinden olabilir mi? Mazot filtresini boşalttırın uyarısı veriyor. Ama filtreyi baktırdım yeni.

8.7 aşırı bir trafik yoksa normal bir değer değil. Ben istanbul trafiğinde daha 7.0 görmedim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ben 105lik ile (85 lik den fazla yakar ki turbo basınç sensörü arızalı) 7 ile 7.3 arası biraz gazlayınca yakıyor Tuzla Gebze ataşehir arası kullanıyorum genelde

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sizinki o zaman az yakıyor bana göre. Bende tuzlada oturuyorum. Haftaya cuma döneceğim nasipse. Orda bi komple mazot yağ filtesi yağ değişimi yapmayı düşünüyorum. Biraz önce giresundan gelirken 15km yolu 5. Vites 70 90 arası geldim anca öyle 7.0 A düşürebildim.

bayar28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

benımkıde 85 lık ıstranbul trafıgınde yakar arkadasım uzun yolda 100 veya 110 km len gıtsen yarı dolu arabaylan 6 lt yakar full doluysa 7 lt yakar

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
29ekim de İst -- Sivas arası önde 2 kişi gerisi tavana kadar dolu (aşırı yüklü) sakin kullanım 6.1lt geri dönüş hızlı 😁 (sadece 2kişi) 6.3lt yağ ve filtreler yeni değiştirmiştim.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'da yakıt hesabı yapmak çok mantıklı değil. Sebebi ise araçların fabrika verisi olan şehir içi yakıt tüketim değerlerinin; 50km sabit hızda, yaklaşık 10Lt yakıt ile (yani depodaki yakıt bile ağırlık yapmamalı), araç içerisinde sadece sürücü varken ve düz yolda elde edilen sonuçlara göre elde edilmesi. İstanbul sürekli dur-kalk yapılan bir yer, bu sebeple yaşadığımız ilçenin trafiğine, trafiğe çıkış saatimize göre ortalama tüketim değerlerinin değişiklik göstermesi gayet doğal...

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benımkıde 85 lık ıstranbul trafıgınde yakar arkadasım uzun yolda 100 veya 110 km len gıtsen yarı dolu arabaylan 6 lt yakar full doluysa 7 lt yakar
hocam giresundayım şu anda. Günlük 14 km yol katediyorum. Şehir içi dur kalk yok sadece 2 tane ışık var gittiğim yol üzerinde

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'da yakıt hesabı yapmak çok mantıklı değil. Sebebi ise araçların fabrika verisi olan şehir içi yakıt tüketim değerlerinin; 50km sabit hızda, yaklaşık 10Lt yakıt ile (yani depodaki yakıt bile ağırlık yapmamalı), araç içerisinde sadece sürücü varken ve düz yolda elde edilen sonuçlara göre elde edilmesi. İstanbul sürekli dur-kalk yapılan bir yer, bu sebeple yaşadığımız ilçenin trafiğine, trafiğe çıkış saatimize göre ortalama tüketim değerlerinin değişiklik göstermesi gayet doğal...
çok haklısınız hocam. İstanbula döndüğümde 9 10 litre yakar diye korkuyorum. Şu anda 14 km yol 5 kişi gidiyorum. Bu değerleri veriyor

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Giresun için gerçekten biraz fazla gibi bu değerler, ben İstanbul için düşünmüştüm...