Sembol almayı düşünüyorum

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla arkadaşlar ben öyle çok sürat yapan aşırı süratli araba kullanan birisi değilim.
bundan öce bize citren nemo 1.4 hdi vardı 90 100 110 geçmzdim özellikle oda yüksek araç oluğu için onun savurma riski daha fazlaydı...

iemre_12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Sorunuzla ilgili benimde bir kaç düşüncem olacaktı.
Benimde 2015 Model 1.2 Benzin + Lpg Renault Symbol var. 1 senedir kullanıyorum. Benimde bu arabayı alırken aklımda böyle bir soru vardı. Aracın başına gittiğimde satan abimiz arabayı rampa bir yere getirdi. Aracın içerisinde 3 kişiydik ve klima açıktı. Burda bir deneme yaptık. Bana orada çekişi gayet iyi gelmişti. Tabi 1.4 ve 1.6 bir araca göre çekişinin iyi olması beklenemez. Bu sebeple şehirler arası yollarda seyahat ederken rampaya gireceğim zaman biraz hızlı giriyorum. Diğer bir yandan araç sollamaya gireceğim zaman yine aynı şekilde süratlı giriyorum. Onun haricinde bu araçla ibre yaklaşık 170'i gördüm.
Öncelikle bu arabadan beklentiniz nedir? Benim bu aracı alırken beklentim şuydu.
- Yakıtının az olması.
- Arıza verdiği zaman ve bakımlarında parça bulma kolaylığı ve maliyeti.
- Usta ve servis bulmada kolaylık.
Eğer sizde benim gibi bu beklentilere sahipseniz bence alınabilir. Tabi yinede karar sizin.
Kronik arıza olayına da gelecek olursak; ustadan öğrendiğim kadarıyla Renault Symbol 1.2 LPG'li araçlarda 20.000 Km'de bir sübap ayarı yapılması gerek. Sebebi de aracın LPG'de bozulan motor uyumunu düzeltmek için ya da her ne içinse.
Onun haricinde başka bir kronik arızasını duymadım başıma da gelmedi.
Virajlarda savurma olayı da yine aynı şekilde başıma gelmedi.

Ekonomist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Esenlikler.(Bende 2015 1.5 90hp dizel var)
1.2 Symbol alınır.
Öncelikle symbol hafif arabadır.Benzinde degil, tüpte bile her yere çıkar.
Ayrıca, uzun yolda bile 100-110 gidiyoruz artık.Her yerde kamera var.Anında kösüyorlar cezayı.

*** Symbol e , 1.3 veya 1.2 turbo benzinli 130-140hp bir motor koyacaklar, tadından yenmez.
(vergi avantaji, yakit eko.,vs.) ama nerdeee?