Servis bakım ücreti

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün 2014 model aracımın 2. yıl servis bakımını Konya Çelik motorda yaptırdım.Ancak 480 tl ücret aldılar. Yaptıkları 3.5 litre yağ,yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişimi. Yazık yani insanların zorunlu garantiden dolayı servislerde kazıklanmalarına üzülüyorum. 3.5 litre motor yağına işçilik hariç KDV dahil yaklaşık 170 tl yazmışlar olacak iş değil.Birde sanki biz mecbur olduğumuzdan dolayı ilgisizlik havası,kendilerini agırdan satma hissi bizi öldürecek.Yukarıda saydığım işlemi sadece 1 tane genç bir çocuk 30 dk içinde yaptı.Hatta servis yetkilisine zorunlu bakım sürem bitti mi diye serzenişte bulundum.bana bizden memnun değilmişin de bir daha gelmiyecen mi diye cevap verdi.Yani paranla zorunlu servislerde 2. ci sınıf insansın.

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde aracımın yağ değişim zamanı gelmişti baktım garantinin bitmesine az var gidip sanayide bildiğim bir ustaya yaptırdım polen filtresi hariç diğer herşeyi 130 tl ye yaptılar.Servis banada 480 tl gibi bir rakam çıkarmıştı.boşuna gidip 350 tl fazladan vermeye gerek yok bence..

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acıkcası servisler kazıkcı.Sanki altın anahtarla sıkıyorlar somunları.Haram olsun.Ezeceksin bunları ondan anlıyorlar ancak.

Moderatörün son düzenlenenleri:

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba bende dışarıdan yapılan ancak parçaların orjinal renault parçaları olma taraftarıyım servisler araba satarken her türlü taklayı atarlar bakıma gittiğinizde olsada olur olmasada olur havasında şekilli konuşurlar. onlara göre her duyulan ses normaldir. özetle dışarıda orjinal parça ile yaptır daha az öde.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam şimdi şöyle bir durum var .
5lt yağ :100 tl
Orjinal Hava Filtresi :45 tl
Orjinal Yag Filtresi : 25 tl
Orjinal Polen Filtresi : 35 tl
sadece bu kısım toplam : 205 tl yapıyor. Servis bu iş için 240 tl işçilik almış . Yetkili servis bu işi yaptığı için rakamlar normal ama aynı işleme dışarda yaptırmak tabiki daha ucuz :eyv

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam şimdi şöyle bir durum var .
5lt yağ :100 tl
Orjinal Hava Filtresi :45 tl
Orjinal Yag Filtresi : 25 tl
Orjinal Polen Filtresi : 35 tl
sadece bu kısım toplam : 205 tl yapıyor. Servis bu iş için 240 tl işçilik almış . Yetkili servis bu işi yaptığı için rakamlar normal ama aynı işleme dışarda yaptırmak tabiki daha ucuz :eyv
Hocam dizel icin soyluyorum, bahsettiginiz 3 filtreyi orjinal olarak sanayiden toplam 60 tl ye aldim.5 litre elf 5 30 rn 720 yag 100 tl.polen ile hava filtresini kendim taktim zaten cok basit .total hepsi iscililkle 200 tl .servis 500 civari bisey istemisti.

yilmazcalisir1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı fiyata aynı işlemleri bende yaptırdım sana katılıyorum resmen bizi kazikliyorlar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servislerde bir de söyle saçmalik var; ornegin triger seti degisimi icin servise gittim, parca +iscilik 400 tl ye anlastim.triger sokulunce devirdaimin degismesi gerektigi soylenince bunun icin + 400 tl civari para istiyorlar.iste can alici nokta, servis zaten trigeri sökmus ve devirdaimi sokmek icin gerekli isciligi zaten triger icin yapmisti geriye devirdaimi tutan 3 civata kalmis ama bizden sanki sil bastan devirdaim degisimine gelmis aractan istenen isciligi yaziyor.yani ayni sökme islemi 2 kez iscilik yazmis oluyor.cok sacma.

zeyno

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
bu gibi durumlarda genel müdürlüğü arayarak ya da mail atarak şikayette bulunun ve sonuç alana kadar takipçisi olun

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bı konu ıcın servıse gıtmıstım adam yayvan agızla cvplar verıyordu ılgısızlık dız boyu bende dedımkı pekı oyle olsun sonra geldım eve sıkayet var.coma dökturdum ıkı gun gecmedı renault musterı hızmetlerınden arandım yıkama yaglama dız boyu ıste servısınıze ugrayın ucretsız ıslemlerınız yapılıcak felan fılan ınter mılan bende dedımkı uste parada versenız gelmem servıse artık benm servısım artık izmir alıada nıyazı ustadır net