Servis mi ? yoksa özel servis mi ?

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2016 1.5 dci otomatik megane 4 icon 82bin kmde iyi niyet garantisi devam ediyor bu ay sonuna kadar dün bayilerden fiyat aldım
kayışlar , normal bakım (polen,mazot vs. ) 5.000 bin TL fiyat verdiler Buna şimdi fren hidroliği ve antifriz eklendi 5800 TL
aynı bakım özel serviste 3.000 TL
dışarda yaptırmak mı daha iyi serviste yaptırsak iyi niyet garantisinin ne gibi avantajı var ;
diyorlarki şanzıman gitti 30.000 TL tutan iyi niyetten 5.000 TL yapıyoruz cidden bu kadar fiyat düşüyorlar mı ?

başına gelen var mı ?
tavsiyeniz var mı ?

Son düzenleme:

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2016 1.5 dci otomatik megane 4 icon 82bin kmde iyi niyet garantisi devam ediyor bu ay sonuna kadar dün bayilerden fiyat aldım
kayışlar , normal bakım (polen,mazot vs. ) 5.000 bin TL fiyat verdiler Buna şimdi fren hidroliği ve antifriz eklendi 5800 TL
dışarda yaptırmak mı daha iyi serviste yaptırsak iyi niyet garantisinin ne gibi avantajı var ;
diyorlarki şanzıman gitti 30.000 TL tutan iyi niyetten 5.000 TL yapıyoruz cidden bu kadar fiyat düşüyorlar mı ?

başına gelen var mı ?
tavsiyeniz var mı ?

İyi niyet hikaye. Forumda çok denk geldim garantisi bitmeden yaşanılan sıkıntılarda istenilen ücreti düşürtebilmek için aylarca uğraşan arkadaşları. Geçen yıla kadar ben de yetkili servis taraftarıydım. Bu fiyatlar haddinden fazla yüksek artık. Bundan sonra servis parçalarımı kendim alıp iyi bir özel servise götürme taraftarıyım. Varsa güzel özel servisler ben de tavsiye arıyorum.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

başına gelen var mı ?
tavsiyeniz var mı ?

Aradaki fark ciddi fazla.
Ancak özel serviste kullanılan parçaların gerçekten orijinal parça olduğundan nasıl emin olacaksınız, özellikle de her şeyin çakmasının bol miktarda bulunduğu bu piyasada. Parça fiyatlarını kendiniz mais veya yetkili servisin parça bölümünden sorup öyle bir değerlendirme yapsanız daha mantıklı olur gibi geliyor bana.
Bir konu da şu mais için söylüyorum mesela kayış seti değişiminde bir yada iki yıl garanti verdiklerini duydum.
İyi niyet garantisi konusu şöyle; bu konuda uğraşarak başarılı olan da var ilk seferinde başarılı olan da var. Sanırım bu konu devamlı aynı yetkili servisi kullanırsanız daha kolay sonuç almanız mümkün oluyor.
Buradan hem sürekli yetkili servis hem de özel servisten yardım alan biri olarak söylemek isterim ki yetkili serviste yüz yüze pazarlık yaparak bu fiyatı daha da düşürebilirsiniz, Ankara için özel servis önerim SÖZAK OTO olur, şaşmaz da yerleri var, bilgili ve ilgili bir firma.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
garanti kapsamındayken ben de yetkili servise götürdüm ancak son bakımdan önce C ledler ile ilgili yaşadığım renk kaybı/sararma vb. problemi için yetkili servise götürdüm arabayı. İyi niyet vb. bir şey yapamayacaklarını aracın da garantisinin bittiğini ve düzelmesi için 2 farın da komple değişmesi gerektiğini söylediler. Ben de yetkili servisteki bakım randevumu iptal edip zaten yıllardır farklı araçlarım için gittiğim özel serviste yaptırdım bakımını. Özel serviste arkadaşın dediği gibi parçalar konusunda güvenebileceğiniz bir servise götürün ben ustamı yaklaşık 8-9 yıldır tanıyorum parçaları almaya beraber gidiyoruz, benim tercih ettiğim yağı aldık mesela son bakımda servistekinin dışında Motul yağ aldım diğer parçalarda aynı şekilde orada orjinal mi olup olmadığına göre farklı marka fiyat çeşitlerine göre beraber karar veriyoruz. Kimi parçada bunun orjinal olması şart diyor kimisinde bunu istersen yan sanayi de kullanabiliriz fiyat farkına göre tercih edersen diyor tercihi de bana bırakıyor. İyi bir diyalogunuzun olduğu özel servisiniz varsa garantiden sonra çok kompleks bir problem olmadıkça bence yetkili servise götürmenin bir anlamı yok gibi geliyor bana.