servis ücretleri hk.

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün aracımı bakıma soktum disk balata nın değişmesi gerektiği söylendi ve değişti.
faturayı kontrol ettiğimde ;
ön fren disk gi değiştirme 220TL
arka fren balatası gi değiştirme 132 tl
yazmışlar
her işlem için ayrı işçilik mi yazılıyor ?

bilgisi olan.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün aracımı bakıma soktum disk balata nın değişmesi gerektiği söylendi ve değişti.
faturayı kontrol ettiğimde ;
ön fren disk gi değiştirme 220TL
arka fren balatası gi değiştirme 132 tl
yazmışlar
her işlem için ayrı işçilik mi yazılıyor ?

bilgisi olan.

Aslında serviste saatlik işçilik ücreti uygulanıyor. En son 1 saati 200 TL idi. Her iki balata için harcadıkları zamanı yazmış olabilirler. Örnek olarak 220+132=352/200 = 185 dk

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında serviste saatlik işçilik ücreti uygulanıyor. En son 1 saati 200 TL idi. Her iki balata için harcadıkları zamanı yazmış olabilirler. Örnek olarak 220+132=352/200 = 185 dk

ödediğim tl olarak gözükmekte. dediğiniz gibi saatlik yerine birim usulü yazılmış.

yapacak bir şey yok ödendi artık :) konuyu silmek istedim fakat silemedim açtıktan sonra.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ödediğim tl olarak gözükmekte. dediğiniz gibi saatlik yerine birim usulü yazılmış.

yapacak bir şey yok ödendi artık :) konuyu silmek istedim fakat silemedim açtıktan sonra.

Konuyu silmeyin bence, hatta tam olarak neler değişti, tamamı ne kadar tuttu? Bu şekilde bilgi verebilirseniz bizlere de bir parça bilgilendirme olur diye düşünüyorum

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu silmeyin bence, hatta tam olarak neler değişti, tamamı ne kadar tuttu? Bu şekilde bilgi verebilirseniz bizlere de bir parça bilgilendirme olur diye düşünüyorum
ön fren disk takım 1215 + kdv
arka fren balata 155 + kdv
ön fren balata 626 +kdv
mazot filtre 190+kdv
yağ filtre 50+kdv
hava filtre 203+kdv
polen filtre 190+kdv

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç garanti kapsamında mı, normal bakım fiyatları genelde normal oluyor ama fren disk balata fiyatları ciddi yüksek geliyor bana bu nedenle son bakımda bana disk balata değiştirelim demişleridi ama dışarıda kendi güvendiğim ustada yaptırdım.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön fren disk takım 1215 + kdv
arka fren balata 155 + kdv
ön fren balata 626 +kdv
mazot filtre 190+kdv
yağ filtre 50+kdv
hava filtre 203+kdv
polen filtre 190+kdv

Diğer malzemelere bir şey diyemeyeceğim ama disk ciddi pahalıymış. Gerçi yetkili servis dışında güvenilir olsun diye Bosch tercih edilse o da aşağı yukarı buna yakın çıkar.