Serviste garantiden akü değişimi

sefa494

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar bugün aracımı Tekirdağ buhari otomativ servisine periyodik bakım için götürdüm. Akü kontrolünde makine aküyü değiştirin kağıdı çıkarmış ama servis şarj edelim dedi. Aracım 2017 model garantisi devam etmekte aküyü değiştirelim dedim ama gene aynısını söyledi ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar bugün aracımı Tekirdağ buhari otomativ servisine periyodik bakım için götürdüm. Akü kontrolünde makine aküyü değiştirin kağıdı çıkarmış ama servis şarj edelim dedi. Aracım 2017 model garantisi devam etmekte aküyü değiştirelim dedim ama gene aynısını söyledi ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim.

Şarj edip kullanın bir kaç hafta sonra götürüp tekrar gösterin sıkıntı olursa değişim yaparlar muhtemelen.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Degistirtmezsen benim gibi , bursadan izmire dugune gittim pazar gunu izmirde kaldi araba butun haftasonu zehir oldu. Bursa maise goturdum uyari veriyor diye tanidik olunca degisiyorlar yabanci olunca sarj edelim diyorlar. Sahtekarlik dizboyu. Garantiden balata degisen bile var bi biz enayiyiz yani.

Efe_demir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akünün bittigi yerde yol yardımı arayın nerde olursanız olun gelmek zorundalar ikinçi sorun oldugunu söyleyın garantı degişim olur sorun yapmayın aracınızın garantısı var

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet aynı durum bende de oldu akü birden bire bitti servis yarım saat içinde gelip yerinde değiştirdi akü sorunu artımı bende olduğu için yazıyorum star stopu gösteriniz yazısı sık sık çıkmaya başlar arkasından tamamen biter tek sorun akü ye çok görev verilmiş gece gündüz yanan iç ve dış aydınlatmalar v.s

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pazar günü ne servis var ne telefonu açan var.

r00tsecurity

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç da 2017 nisan teslim.
start stop devreye girmiyor.
2017 araçda akü bitmez diye düşünüyordum ama sizinki bu duruma geldiyse, start-stop çalışmaması da yüksek ihtimal buna bağlı.
garantiden değiştirin diycem bakalım olur mu!

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç da 2017 nisan teslim.
start stop devreye girmiyor.
2017 araçda akü bitmez diye düşünüyordum ama sizinki bu duruma geldiyse, start-stop çalışmaması da yüksek ihtimal buna bağlı.
garantiden değiştirin diycem bakalım olur mu!

Start stobun devreye girmesinde 200 tane parametre var. Kemer takamamanız veya motorun soguk olması , klimanın açık olması gibi.. Serviste aracınızı kontrol ettirin mutlaka.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start stobun devreye girmesinde 200 tane parametre var. Kemer takamamanız veya motorun soguk olması , klimanın açık olması gibi.. Serviste aracınızı kontrol ettirin mutlaka.

Hoş bir işe de yaramıyor aslında külliyen zarar. 11 saniyenin altı duraklamalarda bir faydası yok.

hasan*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de aynı sorun vardı ama değiştirmediler star stopu gösterin yazısı çıkıyordu servis şarj edip gönderdi ve sonuç akü birden bire bitti hiç kontak basmaz oldu gelip yerinde değiştirdiler ama 2 saat bekledik ya arkadaş sorun varsa değiştirin insanları neden mağdur ediyorsunuz anlamış değilim,rezillik diz boyu , aracın aküsüne çok görev verilmiş iç aydınlatmalar gündüz yanan ön farlar hele klima yada yüklendiniz mi bu sefer fren sistem arızası yazısı çıkıyor ,buna akü mü dayanır 2 sene dolmadan aküde sorunlar başlıyor