Ses Fonksiyonu Kayıp

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ;

2017 Clio 4 Sport Tourer Icon model bir araç satın aldım. Fakat aracımda ses ile ilgili bir sorun var. Kendi telefonumdan müzik çalamıyorum , radyodan ses alamıyorum. R-Link var ekipman olarak. Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar ? Bu konuda yardımcı olmanız ricasıyla.

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı 2. el aldınız satın aldığınız kişiye sordunuzmu? Yok tu bir problem dedi ise
1- Balans ayarlarından kısmış olabilirsiniz
2-Usb bellekten de mi ses alamadınız ?
3- Cep telefonundan müzik dinleyebilmeniz için bluototh bağlantısını sağlamanız eşleştirmeniz gerekiyor bunu yaptınızmı?

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı 2. el aldınız satın aldığınız kişiye sordunuzmu? Yok tu bir problem dedi ise
1- Balans ayarlarından kısmış olabilirsiniz
2-Usb bellekten de mi ses alamadınız ?
3- Cep telefonundan müzik dinleyebilmeniz için bluototh bağlantısını sağlamanız eşleştirmeniz gerekiyor bunu yaptınızmı?

Evet 2.el aldım.
USB Bellekten de ses alamadım.
Evet cep telefonu ile eşleştirme yaptım.
Balans ayarlarını kontrol ettim. Uygun görünüyordu.

Yazılımsal bir problem olabilir mi acaba ?

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet yazılımsal problem de olması muhtemel, yazılımsal problem olup olmadığını anlamak için MİCOM TEST MENÜ ( forumda konusu var inceleyebilirsiniz giriş için) de arka hoparlörleri kapatmak için bir buton vardı ön hoparlörler içinde varmıdır hatırlamıyorum bakmanız gerek bu 1. şıktı 2. şık medianav ın ses çıkış entegresi arızalanmış olabilir , 3. şık ise hoparlörlerinizin arızalanmış olabileceğidir.