Ses Sistemciler Bilgilerinize İhtiyacımız Var.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öhöm öhöm hehe abi öyle deme iyi kötü bir master ımız var 2 üni. okuduk. üstüne bide akademi olursa ben ok 'im :D
Tamam sen artık okuma:D Burak alısın üstüne o zaman:D:D
2x300 mono anfi demek değildir

mono tek anlamındadır sızın bahsettığınız anfıde 2 kanal olduğuna gore stereodur

arkadasın bahsettığı subwooferda 2 adet 4 ohm ses bobini var bunlar serı yada paralel bağlantı seklıne gore 2ohm yada 8 ohm seklınde kullanmak zorunda

genelde kullanıcılar 2 ohm tercıh eder , elektronıkte teorık olarak 1 ohm ve 2 ohm kısa devredır ama yınede calısır

sızde alacağınız amfıde 2 ohmda en az 400 watt rms veren bı anfı tercıh etmelısınız sahsı fıkrımı soracak olursanız 2 ohm da stabıl 600 watt rms guc veren bı mono anfı almanızdır

400 watt ın altında alacağınız anfı ıle subwoofer a yuklendığınızde anfınızı ve aracınızı zorlamaıs olacaksınız anfı peak sınyal sevıyelerıne cıkıp dıstırtıon a gırecektır ama sız fıltrelı bır frekans bandı kullandığınız ıcın bunu fazla hıssetmeyeceksınız ama yınede bılmeden elınızdekı cıhazları lımıtlerınının uzerınde zorlamıs olacaksınız

600 watt rms lık bır mono anfı aldığınızda ıse anfının gucunun 3/2 sını kullanarak maksımum performansa ulasmıs olacak anfıyı ve aracın elektrık sıstemını zorlamadan keyıflı ve temız bır muzık dınleme deneyımı yasamıs olacaksınız

edit: excoupe kardesım lutfen bılmedığın konularda yorum yaparken daha dıkkat etki senin gibi bilmeyen insanların yorumları daha fazla arkadasımızı cehalete sureklmesın , bır konuya hemen cevap yazmak zorunda değilsin burası bılgı paylasım platformu once bılenlerın yorumlarını bekle belkı senınde kacırmıs olabıleceğın seyler olabılır oyle değilmı ?

hadi ben cahilim seninde bende aşağı kalır bir tarafın olmasa gerek ki; -dıstırtıon- herhalde distortion demek istedin!!. (tabi harfi yanlış basmışım demez isen) Çok bilgili biri olarak kendi şahsi fikrini söylemişsin bende söyledim yanlış olabilirde.. Bir bilgilendirsene distortion demeyeyim :D dıstırtıon ne demek? yorum yaparken başkalarınıda cahil bırakmayayım.

birde ben gene cahilim ya arkadaşın sistemini nerden biliyorsunuz? sadece tek bir bass la keyifli ve temiz bir müzik dinleyebileceğini kanaat getirdin? iyiymiş 4X15 wattlık diğer arabamın tenekelirine demekki bir amfi birde bass tamamdır bu iş :)

Herkesin hatası, yanlışı olabilir dostum. Konuyu cevapla yazıyor... Konuyu az biliyorsan, bilmiyorsan cevapla, gibi şeyler yok. Yorum bu katılırsın katılmazsın paşa keyfin bilir ancak cehalete falan girdikmi işin rengi değişir....

buyuksun baba ver elını opeyım
Herkes bildiğini yazacakki en doğrusu ortaya çıksın birbirinizi kırmaya gerek yok, değil mi?...:naber

tolga

Tolga NAGAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesisatsız cıkmam abi:D

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hadi ben cahilim seninde bende aşağı kalır bir tarafın olmasa gerek ki; -dıstırtıon- herhalde distortion demek istedin!!. (tabi harfi yanlış basmışım demez isen) Çok bilgili biri olarak kendi şahsi fikrini söylemişsin bende söyledim yanlış olabilirde.. Bir bilgilendirsene distortion demeyeyim :D dıstırtıon ne demek? yorum yaparken başkalarınıda cahil bırakmayayım.

tebrik ediyorum imla hatamı yakalamıssın ama kendinde hatanı kabul etmekten bihabersin

birde ben gene cahilim ya arkadaşın sistemini nerden biliyorsunuz? sadece tek bir bass la keyifli ve temiz bir müzik dinleyebileceğini kanaat getirdin? iyiymiş 4X15 wattlık diğer arabamın tenekelirine demekki bir amfi birde bass tamamdır bu iş :)

arkadasın sıstemını bılmıyorum kendısıde yazmamıs bılmemede gerek yok ben sadece sorulan soruya cevabımı yazdım keyıf ısı zevk ısı herkesın keyfı zevkı herkesten farklı olabıldığını dusunursek belkıde adam sadece bass seslerı dınlemekten hoslanma olasılığıda var ayrıca temız ses sadece orta ve ust frekansların dısında alt frekanslardada gecerli olan bıseydır alt frekanları dınlemek subwoofer ın böğürmesinden ibaret değildir

Herkesin hatası, yanlışı olabilir dostum. Konuyu cevapla yazıyor... Konuyu az biliyorsan, bilmiyorsan cevapla, gibi şeyler yok. Yorum bu katılırsın katılmazsın paşa keyfin bilir ancak cehalete falan girdikmi işin rengi değişir....

yazıyı hızlı okumussun galıba ben orda sahsına sen cahılsın demedım yanlıs yorumlar baska ınsanları cehalete sureklemesın dedım yorumumu yaparkende ıyı nıyetle cevapladım , belkıde soruyu soran arkadasımız yanlıs bılgı ıle bı esnafa gıttığınde bu bısey bılmıyormus ben sunu bı kazıklayım dıye dusunen bırınede denk gelebılır boyle bı durumda yanlıs yonlerdırmenın cezasını burda yardım ısteyen arkadas cekecektır , elındekı malı satmak ısteyen esnafın kararsız kalan bı cok kısıyı mağdur ettığıne cok kez sahıt oldum

dedığım gıbı kotu nıyetlı bıseler yazacak olsam yada forumu karıstırma amacı yada tartısma amacı gutsem bu kadar uzun uzun su bu dıye anlatacığıma 2 3 kelıme al gıtsın sende kafadan sallama derım olur bıter

neyse sende kusura bakma yanlıs anlamadan dolayı hadı kal sağlıcakla

murat_ileri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu kadar gerilmenin bir anlamı yok herkes bildiği kadarı ile burada birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. bu işi sadece ben bilirim havası da kimsede olmamalı (yanlaış anlaşımasın böyle bir durum zaten söz konusu değil)

neyse biz konuya dönelim öncelikle sisteminizi dinlemekte olduğunuz muzik tarzını bizim paylaşırsanız size daha doğru yardımcı olabiliriz.