Ses Sistemi Değişikliği Önerileriniz Neler...

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar
Bass Reflex sistemi benim gibi çoğunuza fiyasko gelmiştir.Ben sistemin vasatında altında olduğunu düşünüyorum. Mp3 lerin kalitelerini değiştirsek daha iyi, 2 tık arkaya fader ayarı yapsak fena değil gibi yorumlar değişiklik yaratsada yeterli seviyede ne yazık ki değil (bana göre).
Bu sebepten aracımın ses sisteminde değişiklik yapmayı düşünüyorum fakat orjinal hoparlör yerlerine sadık kalarak iyi bir sistem çıkartıla bilir mi ? Yada kapılardaki yerlere müdahale şart mı?
Orjinal R_Nav çıkışları yetersiz olduğu için ben amfi kullanmayı düşünüyorum. Subwofer kullanmadan bass ları mid ve tizleri nasıl alabiliriz.
Amacım yerleri titretmek değil ama basslarda bu araçta hiç yok. Önlere kompenent koymayı kompenentlerin tizlerinide konsoldaki boş olan tweeter yerlerine koymayı düşünüyorum. Araç amfili olacağı için arka kapılara ne tip bir hoparlör koymalıyım ki bass sesleri doyurucu bir seviyeye gelsin.Çok fazla bütçe ayırarmam, ayırmakta istemiyorum makul bir şeyler olmalı. Uzmanı olan, bilgisi olan, tecrübeli olan veya en azından bir fikri olan arkadaşlardan yorum ve öneri bekliyorum.

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Navizane fikrim kaliteli ses istiyorsaniz focaldan baskasini oneremem cunku yok cok pahali degil ama ucuzda degil yapicaginiz tek sey teybin arkasina bi guclendirici ile cikislari yukseltmek 5kanalli bi ampfi 2 takimda mit bi tanede sub mit olarak focalin serusinden 165 a1 16cm compenant tavsiye ederim on arka bitanede 5kanalli audison sr5 ampfi yeterli olacaktir bu arada kapiniz islem gorucektir cunku bass refleksin orjinal sihay kutusynu kaldirip oraya gore bi medefe kesilicek ve kolon takildiginda kapinin ses cikis yeri olan delikli yerle tam opusucekki net ve guzel bi ses alin yoksa hic bi ise yaramaz istanbulda iseniz yardimci olurum

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yada sadece arkaya pandizot yaptirirsiniz 4 tane 85lik kolon takarsiniz pionerlerin hemde kendinden bassli onlerede tiz baglatirsiniz

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Navizane fikrim kaliteli ses istiyorsaniz focaldan baskasini oneremem cunku yok cok pahali degil ama ucuzda degil yapicaginiz tek sey teybin arkasina bi guclendirici ile cikislari yukseltmek 5kanalli bi ampfi 2 takimda mit bi tanede sub mit olarak focalin serusinden 165 a1 16cm compenant tavsiye ederim on arka bitanede 5kanalli audison sr5 ampfi yeterli olacaktir bu arada kapiniz islem gorucektir cunku bass refleksin orjinal sihay kutusynu kaldirip oraya gore bi medefe kesilicek ve kolon takildiginda kapinin ses cikis yeri olan delikli yerle tam opusucekki net ve guzel bi ses alin yoksa hic bi ise yaramaz istanbulda iseniz yardimci olurum
Keşke istanbulda olsam ama değilim. Araçınızdaki tesistat fotolarına belki 5 kez bakmışımdır harika görünüyorlar ben bagajı kapatmak istemiyorum. Sizde kapılardaki focal lerin modeli ve maliyeti nedir. 4ch 800w lık bir amfi var bunu kullana bilirmiyim. bagaja fazla yer kaplatmadan bir sub wofer da düşüne bilirim.

Son düzenleme:

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yada sadece arkaya pandizot yaptirirsiniz 4 tane 85lik kolon takarsiniz pionerlerin hemde kendinden bassli onlerede tiz baglatirsiniz
Pandizota ellemek istemiyorum kapılara takılan kompenentlerin verdiği sesi arka pandizota takılan 85 liklerin verebileceğini düşünmüyorum.
Bass sesleri severim ama tonlamalar da önemli tiz seslerde.

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke istanbulda olsam ama değilim. Araçınızdaki tesistat fotolarına belki 5 kez bakmışımdır harika görünüyorlar ben bagajı kapatmak istemiyorum. Sizde kapılardaki focal lerin modeli ve maliyeti nedir. 4ch 800w lık bir amfi var bunu kullana bilirmiyim. bagaja fazla yer kaplatmadan bir sub wofer da düşüne bilirim.
Bendekiler focal ps165 tonlamasi tizleri mükemmel fiyat olarak bi takimi 500tl ama kesinlikle en ufak bi bozulma yok sesde on kapilara bundan arkaya ise bi dusuk modelini takabilirsiniz ampfi olarak dediginiz kaldirirmi bilmem ama isinizi garantiye ve saglam olmasi icin gene ayni markanin audison sr5 kanalli anfisini alıp hem mitleri hemde subu besleyebilirsiniz toplamda size maliyet olarak 2000tlye mal olur bass haric ama cihazlarıniz omurluk olur