Ses sistemi montaj görüntüleri-öneriler

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
focal acces 130 as 50 watt rms
kicker zx.350 4 : 60watt rms x4
subwoofer goldmaster sw-940 aktif : ben pasif hale getirdim, kicker amfiyle besledim.

ben takmaya erindim, adım da tamirciye çıktı mahalleye :=)
bu yüzden çok değerli bi abim var, ona götürdüm. saolsun istediğim şekilde ve beraber bilgilerimizi büyüterek sistemi bağladık.

kablolar kapıların arasından geçmiyor çünkü sığmıyor. geçerdi ama çok uğraşmak lazım. bizde orjinal kabloların kapılara giden kablosunu bulduk, crossoveri uğraşmadan oraya bağladık. (uğraşmadık diyorum ama değerli abimin 1 günü bana gitti diyebilrim, kablo bulmak baya zaman aldı)
krossu kapılara tıkmadık, kapıların sökülmemesi zaman kazandırdı.
amfiyi arkaya bağladık.
suba köprüleyip bağladık.

bu da son oldu. artık ses sistemi ile ilgilenmiyorum. sonu yok dipsiz kuyu. ben burada bırakmaya karar verdim :=)
epJzMz.jpg

xB7PNG.jpg

wO4AO0.jpg

x9Zo39.jpg

bu arada kaliteli rca aldım diye, elektriği de aynı yerden geçirdik, parazit yapıyor, motor sesi ni alıyor. onu da bi ara düzeltecez. yani siz her ihtimale karşı elektiği ile rcaları farklı yerden geçirin, kablonun kalitesine güvenmeyin.

edit : sorun y kablo ile çözüldü. amfinin özelliğinden tek rca girişi parazit yapıyormuş

Son düzenleme:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullan kardeşim. Ama bir ricam var, müzik açıkken gözünüz aynalar da ve arkadaki araçlarda olsun. Çünkü ambülansın ve diğer araçların kornalarını duymaya biliyorsunuz. Ben en son araçtan inip adamın camına yumruk atmıştım. Yürüsene be şerefsiz ambülansı duymuyormusun diye.:anla

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
önerilerin için saol abi. ben sql müzik vermem. sq müzik dinlerim.
kaliteli yani. yüksek ses istesende vermez bu müzik sistemi:)
bir de abi 10 yıllık şöforüm...arkalarda da gözüm vardır sürerken benim :p

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullan kardeşim,ama o mid takımın kutusunun yeri pek olmamış gibi geldi bana çok ayak altı olmuş.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullan kardeşim,ama o mid takımın kutusunun yeri pek olmamış gibi geldi bana çok ayak altı olmuş.
crossoverların ayarı var, o yüzden erişebileşeğim yere taktırdım. ayak altında ama o kadar rahatsız etmiyor.