Ses sistemi

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar. Fluence dinamik sahibiyim. Aracın orijinal teybini bozmadan (teybi değiştirmek istemiyorum) ön kapılara 13 olan capi 16 yaparak 2 adet pionner, arka kapılarida 13 yerine 16 cm 2 adet pionner. (Her iki kapı 16 santim olmazsa 13 santim düşünülebilir) tüm bunlara ilave ile son olarak arka camların oraya pandizot yerleştirilerek pionnerin oval hoparlörü var. Ts6996 diye geciyo. Sonuc olarak kapilardaki 4 adet kagit hoparlor yerine 4 adet pionner ve ilave ts 6996 . Orjinal teybin ozelliklerini bilmiyorum ama bizim teyp yetermi acaba. Oyle bangir bangir ses sistemi istemiyirum. Yok amfi yok twetter vs. Orta halli bisi olsun. Ortalama 1000 tl ile bunlari alabiliyorum. Ancak bu teyp ile verim alamam derseniz girmeyecegim bu işe.
Almak istedigim hoparlorler

Kapilar icin (farkli modelleride alabilirim)
https://www.hepsiburada.com/pioneer...orjinal-p-HBV000009JKFF?magaza=Pioneerotoshop

Arka pandizot .
https://urun.gittigidiyor.com/otomo...fuIC2YlBV1vb-gYrbhQ8qZnclO21kAoxoCM5kQAvD_BwE

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar. Fluence dinamik sahibiyim. Aracın orijinal teybini bozmadan (teybi değiştirmek istemiyorum) ön kapılara 13 olan capi 16 yaparak 2 adet pionner, arka kapılarida 13 yerine 16 cm 2 adet pionner. (Her iki kapı 16 santim olmazsa 13 santim düşünülebilir) tüm bunlara ilave ile son olarak arka camların oraya pandizot yerleştirilerek pionnerin oval hoparlörü var. Ts6996 diye geciyo. Sonuc olarak kapilardaki 4 adet kagit hoparlor yerine 4 adet pionner ve ilave ts 6996 . Orjinal teybin ozelliklerini bilmiyorum ama bizim teyp yetermi acaba. Oyle bangir bangir ses sistemi istemiyirum. Yok amfi yok twetter vs. Orta halli bisi olsun. Ortalama 1000 tl ile bunlari alabiliyorum. Ancak bu teyp ile verim alamam derseniz girmeyecegim bu işe.
Almak istedigim hoparlorler

Kapilar icin (farkli modelleride alabilirim)
https://www.hepsiburada.com/pioneer...orjinal-p-HBV000009JKFF?magaza=Pioneerotoshop

Arka pandizot .
https://urun.gittigidiyor.com/otomo...fuIC2YlBV1vb-gYrbhQ8qZnclO21kAoxoCM5kQAvD_BwE

Teybi bozmadan yapabilirsiniz fakat iki veya bir adet ihtiyaca göre ses yukseltici modul almaniz gerekir ki yaklaşık 7 cm ye 5 cm capi var iki adet teybin arkasina sigiyor bende var. Fakat kısmı bu aparat ben de amfiye bagli amfi olmadan calisir mı onu somaniz gerekir. Bendeki sistemde bas ve amfi ilave olarak ön konsolda twiter kapilarda orijinal caplarinda midler var ve teyp orijinal. Ama siz dedigim gibi amfi kısmını bir sorun. Eğer bahsettiğim aparatlar amfiye ihtiyac duymadan cailisiyorsa iainizi gorur. Tanesi 50 tl.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sende olmasi gereken hersey varmis. Teyp haric. Ben bu hoparlorin orjinal teyp ile amfi olmadan performansini merak ediyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğim aparatı baglamazsaniz sadece hoparlor ile beslerseniz mevcut teypten beklentiniz olmasın cunku ses cikisi çok düşük. Sadece hoparlor baglarsaniz su anki sistemden 1-2 kadaeme daha fazla ses acarsiniz onun içinde ugrasmaya masrafa degmez bence.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğim aparatı baglamazsaniz sadece hoparlor ile beslerseniz mevcut teypten beklentiniz olmasın cunku ses cikisi çok düşük. Sadece hoparlor baglarsaniz su anki sistemden 1-2 kadaeme daha fazla ses acarsiniz onun içinde ugrasmaya masrafa degmez bence.

Bunlara amfi ilave etsem... Yine orjinal teyp ile devam. O zaman verimli olurmu orj teyp ile. Ve o aparatsiz

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amfi ilave eder soylediklerinizi yapqrsaniz güzel ses alirsiniz. İleride durum müsait oldukca bir de bas alirsaniz daha da muazzam ses alirsiniz.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amfi ilave eder soylediklerinizi yapqrsaniz güzel ses alirsiniz. İleride durum müsait oldukca bir de bas alirsaniz daha da muazzam ses alirsiniz.

Oyle yapayim. Bi amfi alayim. Sizde varmi amfi. Aracin neresine yakisir. Engel olmasin bana. Nereye montaj yaptirdiniz siz.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Satilik manada soruyorsaniz bende yok. Genelde arka koltuğun sirtlik kismina bagaja denk gelecek şekilde konte ediliyor. Benimki de o şekilde.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum bisi daha soracagim sana. Bizim aracin orj teybin teknik ozelliklerini bulamadim. Cikis gucu vs. Varsa sende paylasabilirmisin.
Birde genel bir soru daha sorayim. Orjinal mevcut kapi hoparlorleri on arka bildigim kadari ile13cm. Ancak banami oyle geliyo bilmiyorum ama her ikiside 13 olmasina ragmen onler sanki arkadan iyi ses veriyor gibi. On arka her ikiside ayni rms gucune sahip ise o zaman teybin arka kolonlara verdigi guc cikisi yetersiz anlamina geliyor bu durumda. Dogrumu.
Mantik yurutuyorum. Bu konuuda ciddi anlamda acemiyim. :))

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildigim kadarı ile biri farklı 13-16 olabilir. Ses cikisini bilmiyorum ama çok ciddi seviyede düşük onu biliyorum.