Ses sistemindeki sorun, ses kesme yardım

sedurmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar,
Geçen hafta aldığım 2013 model 0.9 sportourer aracımla aranıza katılmış bulunuyorum.
Aracımda R Link olmasına rağmen, hoparlörler berbat çalması nedeniyle dün aracıma bir tesisat yaptırdım. Çok da güzel oldu ve yaptırdıktan sonra eve gelene kadar dinledim. Ancak aracı stop edip çalıştırdıktan sonra, sistem üzerinde müzik çalıyor olduğu halde amfiye sinyal gitmediğinden araba sesi kesti. Akşamüzeri taktırdığım yere tekrar gittiğimde, sistem seyyar teyp ile denendi ve yeni yapılan tesisatta sorun olmadığını gördük. Aracın teybi söküldüğünde, teybin sinyal göndermediğini fark ettik. Teyp kontrol edildiğinde çıkışlarda bir yanma veya arıza tespit edilemedi. İlk çalıştırmada bir ses verip sonra kesiyor, yani arıza veya çıkışlarda sorun olmadığından eminiz. Birkaç yere daha sorduk soruşturduk, bir ihtimal, yalnızca ön kapılarda komponent olması, arkalard hoparlör olmadığından, cihaza 4 hoparlör bağlanması gerektiği, yalnızca 2 hoparlör bağlandığı için korumaya geçip kestiği söylendi. Bakımları yaptırdığım usta da daha önce meganede başına böyle bir şey geldiğini, akü sökülüp 5 dakika sonra tekrardan bağlanınca sorunun düzeldiğini söyledi. Bu akşamüzeri tekrardan gideceğim ve bunları deneyeceğiz. 4 hoparlör birden bağlayıp, aküyü de tekrar bağlantısını kesip bağlayacağız. Ancak sonuç ne olacak bilemiyorum. Burada konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar da tecrübelerini ve çözüm konusunda tavsiyelerini iletirse sevinirim, teşekkürler herkese

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sedurmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü arkadaşlar, buradan bahsetmeyi unuttum. Orj ön hoparlörler bağlanarak torpidonun içine koyuldu, orada kendi kendine çalıyor, ses arabanın içine gelmiyor. Amfi bağlamak yeterli değilmiş, teybin hoparlör görmesi gerekiyormuş, görmeyince sesi otomatik kesiyor [emoji3]

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi