Seyir halinde gelen ses

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracı aldığımdan beri bir zırıltı sesi var bişeyin sürtmesi gibi arac normal uzun yola giderken motosiklet egzozu gibi bir zırıltı geliyor belli belirsiz, yetkili servise götürdüm bulamadılar. Giderken gaza frene bassam da basmasam da ses başladığında geliyor, pedala basıp bassmamam onu hiç etkilemiyor. Nedir bilen varmıdır ufak bir sürtünme şeklinde bir zırıltı çok can sıkıcı yardımcı olursanız sevinirim.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekerlek rulmanlarından geliyor olabilir.. Öndenmi arkadanmı. Benim arka tekerde çıkmıştı..

loordd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam hocam bende megan 1 var bende de oyle bır sorun olmuştu böyle zırrr dıye ytıtresım apar gıbı benım eksozun bağlantı yerınden yapıyor du lastık conta gıbı bısey var bağlantıda ona bı baktır eksozcuya 10 tl almıştı bursa da

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Garip gelebilir ama disklere bir basınçlı su yapsanız:)

loordd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
roadfox qw1Arkadaslar bakıma kadar hıc bırsey yokken trıger v kayış vs degıstı o günden sonra sarj ısıgı yandı az once farlar acık 25 km yol yaptım aku bıtmedı 98 megan toplamda 7 gun oldu 55 km nedır yanlış olan kayısmı komurlermı dınamomu aküm voltajı ıyı cıkmıstı 7 gun once 72amp mutlu aku ne yapyım ben sımdı

serci07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rulmanları değiştir dostum.benim önden geliyordu dördünüde değiştirdim.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde carter koruma egzoza sürtme yapıyorsa bayır yukarı çıkarken kalkışta tır tır tır diye ses yapar..egzoz sürter.. arabanın altını vurduysan bu sorun olabiliyor..

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın altını vurmadım ama sağlam bir egzozcuya baktırayım önce, hoş serci dostum nokta atışı yapmış gibi şu 4 rulmanı değiştirelim bakalım sonuç ne olacak.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun rulmandaysa uğultu yapar.. Birde aracı lifte kaldır tekerlekleri elinle döndür, rahatça dönüyorsa sorun yok ama dönerken sanki frene basmış gibi duruyorsa rulmanda sorun var.. Sarfiyatı artırır araba sanki frende gidiyormuşun gibi rahat gitmez

serci07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
küçük bir parça ama derdi büyük oluyor sonraları