Showroom’da sergilenen aracı almak?

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2018 model Clio Touch Turbo 1.2 EDC bir araç satın aldım sıfır km, 2 hafta olmadı alalı. Araç bayiinin elinde kalan son opsiyonlu Touch modeldi showroomda sergileniyordu. Bir de joy vardı içerisi boştu. Bugün aracı ilk defa yıkadık. Şoför kapısının olduğu kısımda plastik aksamda sanki boya ile rötuş yapılmış bir katman fark ettik, silmeye çalışıyorduk ancak çıkmıyordu, ben biraz zorladım katman kayboldu ancak bir baktık plastik akşamda yan yana 10’a yakın çizikler olduğunu fark ettik. Ön yolcu taraf plastik aksamda da küçük bir çöküntü gibi bir görüntü vardı defolu eşyalarda olur ya öyle bir şey. Biz aracı almadan önce ayrıntılı bakmadık öyle. İnanılmaz derecede moralim bozuldu. Bezle silerken öyle bir çizik oluşturmak mümkün müdür? Katman kalktıktan sonra ortaya çıktı çizikler.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba

Showroom'da sergilenen araçlar trafiğe çıkmıyor test aracı değiller.fakat ben 3 şirket aracını da Renault izmir yetkili servisine götürdüğümde bitmesini bekler iken araçları her sabah silen personel ile konuşmuştum.nasıl yapıyorsunuz ne kullanıyorsunuz bezleriniz neler diye.ve mikrofiber bezden daha farklı bir bez ile siliyorlar taksicilerin kullandığı güderi izmir de bulamadım gerçeğini hiç iz bırakmıyormuş.fakat bu araçlar her gün sprey sıkılıp temiz görünsün diye siliniyor orada çizik olmuş olabilir.göçük için ise sürekli başka insanların bakmaları için aç kapat otur kontrol et falan yaptıklarından olmuş olabilir.ayrıca biliyorsunuz sıfır araçlar tır ile taşınıyor ve başka şöförler kullanıyor showrooma gelene kadar orada birşeyler olmuş olabilir.garantili araç gidin konuşun yaptırın yapsınlar yani işleri ne geçmiş olsun.

yeppudaa57

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Showroom'da sergilenen araçlar trafiğe çıkmıyor test aracı değiller.fakat ben 3 şirket aracını da Renault izmir yetkili servisine götürdüğümde bitmesini bekler iken araçları her sabah silen personel ile konuşmuştum.nasıl yapıyorsunuz ne kullanıyorsunuz bezleriniz neler diye.ve mikrofiber bezden daha farklı bir bez ile siliyorlar taksicilerin kullandığı güderi izmir de bulamadım gerçeğini hiç iz bırakmıyormuş.fakat bu araçlar her gün sprey sıkılıp temiz görünsün diye siliniyor orada çizik olmuş olabilir.göçük için ise sürekli başka insanların bakmaları için aç kapat otur kontrol et falan yaptıklarından olmuş olabilir.ayrıca biliyorsunuz sıfır araçlar tır ile taşınıyor ve başka şöförler kullanıyor showrooma gelene kadar orada birşeyler olmuş olabilir.garantili araç gidin konuşun yaptırın yapsınlar yani işleri ne geçmiş olsun.
Çok teşekkür ediyorum cevabınız için. Açıkçası beni tedirgin eden o katmanı sildikten sonra bu çiziklerin ortaya çıkması oldu. Bir yandan da acaba bezle silmeye çalışırken mi oluştu çizikler diye düşünüyorum ancak uzunlamasına yan yana çiziklerdi. Plastik aksamda bu iki problem de. İlla ki araçta çizik oluşacak sokakta bırakıyoruz neticede ama bu kadar kısa sürede oluşması moralimi bozdu. Fotoğrafını çektim ama siteye yüklenmiyor sanırım. Duruma göre aldığım yere göstermeyi düşünüyorum. Aracı aldığımızda 4 kilometreydi ama o normalmiş sorun etmedim onu.