Sicak havada marş basmiyor

malatyali3444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

malatyali3444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

malatyali3444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.rexbo.eu/renault/clio-i...l-10367/fuel-pressure-regulator-switch-100270 eger motor sogruysa yakit basin c regulatoru bu parca.uc kismina yumusak hortum takilidir.hortumu asilip söķün icinden benzin gelmemesi lazim gelirse siyafram yirtiktir.hortumu sökunce calistirmayi deneyin.

Birde son bir sorum olucak bu. Parça aracın neresinde bu testi motor çalışmıyorken yapıcaz galiba bir giriş benzin geliş yönü diğer taraf enjektor kütüğündeki giresemi bağlı şimdiden teşekkürler

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet enjektor kutugune bagli.kucuk cikinti yerine vakum hortumu takili.vakum yaparak icindeki diyafram sayesinde benzin basincini kutukte belli seviyede tutuyor.motor calismazken vakum hortumunun manifolt tarafindaki ucunu cikarin basin regulatorune takili ucu takili kalsin.agzinizla hortumu emip icinize cekince benzin gelmemesi lazim.benzin gelirse bozuktur parca degismeli.benzin gelmese de ucunu takmadan calistirmayi deneyin.

malatyali3444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

malatyali3444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu parçanın hava sicakligiyla bi ilgisi varmı neden soğuk havada tek mars çalışıyor ??? Çok morelimi bozuyor

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bana manyetik kaptör arızası gibi geliyor. Manyetik kaptöre bi baktırın bence o parça arızalanmaya başladığında böyle çalışmamazlık yapıyor motor.

malatyali3444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana manyetik kaptör arızası gibi geliyor. Manyetik kaptöre bi baktırın bence o parça arızalanmaya başladığında böyle çalışmamazlık yapıyor motor.

İlk gittiğim renault ustası oda manyetik kaptor dedi fakat kontrol etti ondan değilmiş. Dedi zaten 1 yıl önce kaptor serviste değişmişti ben gene servise gittim zaten parça garantili ısrarla manyetik kaptorun sağlam olduğunu söylediler servis boğaz kelebeği dedi değiştirdim ancak sonuç aynı gerçi rölanti artık ip gibi ama marş sorunu aynı. Gidiyorum bi avm ye falan çıkıyorum tam bir rezillik bas bas yok almıyor...

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk gittiğim renault ustası oda manyetik kaptor dedi fakat kontrol etti ondan değilmiş. Dedi zaten 1 yıl önce kaptor serviste değişmişti ben gene servise gittim zaten parça garantili ısrarla manyetik kaptorun sağlam olduğunu söylediler servis boğaz kelebeği dedi değiştirdim ancak sonuç aynı gerçi rölanti artık ip gibi ama marş sorunu aynı. Gidiyorum bi avm ye falan çıkıyorum tam bir rezillik bas bas yok almıyor...

servis boğaz kelebeğini kaç paraya taktı hocam.
Birde manyatik kaptör 50-60 tl bişey onu değiştirin bence.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

O parça o kadar sinsi bir parça ki cihazda arıza göstermez. Ne zaman çalıştırıp ne zaman çalıştırmayacağı belli olmuyor. Çoğunlukla soketi bozuluyor çalışmadığı zaman bir arkadaşınızdan yardım isteyin marşa bassın sizde kablosunu bir kurcalayın bakalım çalışacakmı.