Sıcakken geç çalışma sorunu

Cenkpaşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıcakken geç çalışma sorunu
Arkadaşlar öncelikle merhaba aranızda yeniyim megane 2 1.4 benzin LPG otantik paket 2005 model HB aracım var aracımda çok ilginç bi sorun yaşıyorum aslında ilginç diye bişey olmaz ama ustalar bile net bişey diyemediği için ilginç diyorum
Sorunum şu araç herzaman sabahları tek marş çalışıyor soğuk havalarda sıcak havalarda tekde alıyor ama sadece güneşli sıcak havalarda motor ısındıkdan sonra özellikle gün içinde mesela gezdin ettin biyerde 10 dakka durup geri bindiğinde starta basıyorum araç çalışıyor 5 saniye içinde rölanti titreyip düşüp stop ediyor 2 ve 3 ncü denememde alıyor ve bunu sadece dikkat edin buraya sıcak güneşli havalarda motor iyice ısındıkdan sonra yapıyor her usta farklı bişey söylüyor benZin pompası diyenmi dersiniz yağlı kasnak diyenmi ( Buarada benim araçda yağlı kasnak yokmuş onu diyen ustayı baya bi andım ) ve en son olarak benzin basınç regülatörü kanister ve hararet müşürü diyen oldu Zengin karışım yüzünden yapabilir diyorlar ama öle nalet bi şeyki mesela bugün istanbul yağmurlu soguk hava hiçbir sıkıntı yapmıyor Soğukkende sıcakkende tek marş alıyor ama güneşi sıcak havayı gördümü motor ısındıkdan sonra çalışması dengesizleşiyor varmıdır buna bi çözüm arkadaşlar makineye 3 farklı yerde bağlattım gazcıda dahil hata yok sadece soğutma sensör devresi hata çıkıyor oda klimayla ilgiliymiş