Sıfır Clio 4 ve Yaşadığım Sorunlar

floperx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Ocak ayın MAİS'ten sıfır 0.9 Touch Clio aldım. Yaklaşık 3 aydır kullandığım aracım şu an 1.000 km'de.

Aldığımdan bu yana yaşadığım sorunlar şu şekilde,

1. Bagaj kapağından gıcır gucur sesler gelmesi ve ön kapıların çok sert ve zor kapanması

Servise gösterdim. Bagaj kapağını içeri alırız ama görsel anlamda kaporta ile aynı hizada olmaz dedi. Olsun dedim. Şu an biraz içeride ama ses kesti.
Kapılar içinde gevşetmem lazım ama o zamanda bagaj gibi ses yapar diyince kalsın o zaman dedim. Bagajdan gelen ses öyle böyle değildi. Dönerken bile esnemeden ses geliyordu.

2. Vites Problemi

Geri vitese bazen zor geçiyor. Aslında geçmiş gibi ama geçmiyor ve dişli sürtme sesi gibi ses geliyor. Bazen ise normal geçiyor. Normal vites geçişlerinde de böyle yağ gibi değil (Önceki aracım poloydu) ve hareket halindeyken vites geçişlerinde ayağımı debriyajdan çektiğim zaman vites topuzunda böyle vurma gibi bir hareket sarsıntı oluyor. Hemen atıp elinizi çekerseniz bunu hissetmiyorsunuz tabi. Normal bir durum mudur anlayamadım.

Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

Orhancx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites topuzuna vurma hissiyatını ben bendeki 2013 Captur'da da hissediyorum şirketin 2017 Berlingo'sunda da hissediyorum sanki çok önceki aracımda da vardı Punto 2008 model di

TheCarver

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geri vites vuruntusu için önce 2. vitese geçmeyi denediniz mi?

InfoAboutRenault

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vitesteki durum aynen bende de oluyor. Bana bir sorun gibi gelmiyordu. Servise gösterdiniz mi, geri dönüş alabildiniz mi?

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapilarin zor kapanması bnde de var, 2020 touch 0.9 aldim kapilar sert ve kapanmıyor servise aldım güya yağladı tamam dedi ama düzelmedi yine aldim fitiller yeni 2000 km falan kullan yumusarlar dedi su an araç 3500 km de ama durum ayni hem kapanmıyor hem kapandığı zaman sanki demir demire vuruyor gibi ses geliyor gecen bayide icon arac gördüm kapıya dokunmamla birlikte kapi kapandi bilmiyorum tüm joyy ve touchh lar mi oyle ya da bizimkiler mi sadece ama her binen diyor kapılar kapanmıyor diye

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendi deneyim edinmem ile kapılardan biri açıkken veya herhangi bir cam açıkken hafif aralıkken v.s kapılar çok kolay kapanıyor.misal araçtan indiniz,kapıyı örterken diğer kapılar kapalıysa ve diğer camlarda tamamen kapalıysa yani aracı terk ediyorken kapı zor örtülüyor,aracın iç hacmi küçük,ondan mıdır nedir bilmiyorum artık

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı fitillerine silikon sprey sıkıp, deneyin derim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ben de 2020 model Clio 4 0.9 Joy aldım daha 135 kilometrede ve ön kapılar özellikle sürücü kapısı çok sert vurmayınca kapanmıyor, acil çözüm bulmak gerekiyor...

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis orali bile olmuyor

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka kapilari biraz sert kapatmak gerekiyor sanirim kilit mekanizmasi cok kaliteli olmadigindan oturu. Bir de bu arac kadar yol sesi alan baska bir otomobil kullanmadim sanirim en buyuk faktor plastik camurluklar . Bagaj benimde ses yapiyordu kilit karsiligini biraz geriye aldilar sorun cozuldu tamamen kullanilan kilidin kalitesiz olmasi yeteri kadar baski uygulamadigi icin oluyor bu. Renault gozum de biraz sinifta kaldi tekrar tercih eder miyim bilemiyorum.