Sigara içmemek için başını kafese kilitliyor.

ardadrmz

Arda Durmaz, T.C Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
l52m.jpg

Sigarayı, iradesine sahip olamadığı için bırakamadığını belirten İbrahim Yücel (42), motosiklet kaskından örnek alarak bakır tellerle yaptığı kafes ile nefsine hakim olmaya çalışacak. 26 yıldır sigara kullandığını belirten Yücel, özel günlerinde sigarayı bırakmak istediğini ancak başaramadığını belirterek, “Her doğum günümde, çocuklarımın yaş gününde sigarayı bırakmayı diledim. Her seferinde bir kaç günde pes ettim. Ne yazık ki irademe sahip olamadım. Bunca zamandır sigara içtiğime pişmanım ama bir türlü de bırakamadım.” dedi.

Babasının, akciğer kanseri sonucu vefat ettiğini belirten Yücel, “Babam bu yıl içerisinde kanserden vefat etti, ona rağmen sigarayı yine de bırakamadım. En sonunda nasıl irademe sahip olabilirim derken nefsime ket vuracak bir yöntem, bir çaba içerisine girdim. En sonunda böyle bir kafes yaparak sigara içmeme engel olabileceğimi düşündüm. İnşallah hayırlısıyla bu sigarayı içmek istemiyorum. Allah’ın izniyle de bunu da başaracağıma inanıyorum.” diye konuştu.
Bir motosiklet kaskını örnek alarak, yaklaşık 40 metrelik bakır kablolardan yaptığı kafese iki kilit koyduğunu belirten Yücel, “Elektrikçilerden bakır tel alarak 40 metreye yakın tel ile buna benzer bir kafes yaptım ama bunu da yapmak kolay olmadı. Bir motosiklet kaskım vardı. Bunun bana model olarak uyabileceğini düşünüp bununla birlikte bir ayı aşkın süredir uğraşma sonucu böyle bir kafes yaptım. Kafesimiz de iki kilit var. Bu iki kilitle evden çıkarken kafesi takıp kilitleyeceğim. Bir anahtarı eşime bir tanesini de kızıma vereceğim ki kesinlikle evden çıktığım zamanlarda yine bu kafesimi takarak çıkacağım.” dedi.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
güleyim mi ağlayayım mı diye karar veremedim.
madem o kadar isteklisin neden bırakamıyorsun.
kafa da bitmedikten sonra kafana kafes taksan da işe yaramaz:D

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yemek yemek için o kafesi açtığında, zaten iradesine sahip olamıyorsa yemekten sonra hemen yakar bir tane.. çok gereksiz palavra bir haber olmuş :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yemliği ve suluğunu unutmuş,yapmışken tam yapacaksın... :D

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah ıslah etsin

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Burada bana bir göndermemi var onu çözemedim uyanınca çözeceğimdir ama:aytuğ:aytuğ:aytuğ

ardadrmz

Arda Durmaz, T.C Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İrade yok ki :) :) :) :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın