Silindir kapak contası.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
silindir kapak contasıyla ilgili biraz kafa ütüm var. fikirleriniz benim için önemli :) su eksiltmem yok yağ eksiltmeside çekişte gayet iyi egzoz dumanıda normal yalnız suyun içinde böyle çok az minik minik yüzen bi şeyler gördüm bu gün bi kaç konu okuduğumda genelde sabunlanma denilen bir olay var o yok allaha şükür yalnız bu yaz 2000 km uzun yolum var sizce baş ağrısı yapar mı? şimdi görmeden tam tehşis koyulmaz ama bi fikrinizi almak istedim..haa bide hiç hararet yaptırmadım araca şey düşünüyorum kapağı açtırıp sadece contayı değiştirtebilir miyim yoksa illa taşlama şart mı? bununla ilgili beni biraz aydınlatırsanız sevinirim :)

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hata varsa taşlanıyor . ölçülüyor .

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üst kapak contası her daim değiştirile bilir ama silindir kapak contası mutlaka taşlanarak monte edilir diye biliyorum.

Aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum. Hangi suda gördünüz ufak tefek yağ noktacıklarını?
Eğer radyatör veya yedek depoda görmüşseniz, yakın zamanlarda bakıma sokmuşsanız arabayı bakımda ki ustanın su teknesi belki temiz değildi ve içinde ki yağ tanecikleri senin suyuna karıştı. Bunun için kapak açtırmaya değer mi?
;)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üst kapak contası her daim değiştirile bilir ama silindir kapak contası mutlaka taşlanarak monte edilir diye biliyorum.

Aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum. Hangi suda gördünüz ufak tefek yağ noktacıklarını?
Eğer radyatör veya yedek depoda görmüşseniz, yakın zamanlarda bakıma sokmuşsanız arabayı bakımda ki ustanın su teknesi belki temiz değildi ve içinde ki yağ tanecikleri senin suyuna karıştı. Bunun için kapak açtırmaya değer mi?
;)

benimde aklıma sizin söylediğiniz geliyor. çünkü devirdaimi değiştirirken usta antifirizi koyduğunda bir tenekede suyla antifirizi dikkat etmedimde tenekede yağ varmıydı diye :) eksilme ve tortu olmadığı için bi şey olcağını sanmıyorum yola çıkmadan önce suyla antifirizi bir değiştiricem tekrardan yağlanma yaparsa diye güvenlik önlemi için sordum conta işini. kapak taşlama işinide sevmiyorum çook taşlanırsa araç ayar tutmuyor :( çekindiğim bir konu olduğu için soruyorum tavsiyeniz için teşekkürler :)