Sinir Bozucu Olan Çıtırdı Sesleri Neden Kaynaklanır Çok Üzgünüm :(

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://hizliresim.com/krkqor

http://hizliresim.com/NVqzPY

Doseme sokuldukten sonra tirnaklar hareket etmeyecek ve ustunu kaplayacak sekilde sakiz banttan yapin. Ve hoperlor ve resimde gordugunuz yere cam fitili cekin.islem bittikten sonra elinizle sallayin titreyin. Ses gelen perçin yerlerinide ayni islemi yapin. Hazir acilmisken cam krikosunu yaglayin. Doseme takilirken ust gecmesinide yaglayin, birdaha çitirti, tikirti duymayacaksiniz. Sokme cok basit

bu güzel bilgi için teşekkür ederiz aykut :) işime yarayacak gibi benim asıl korktuğum çıkarırken tırnak falan kırmamak :eek: bugün arka koltuğa falanda oturdum iyice dinledim en çok orta direkten geliyo bugün biraz azalmıştı belki de arabaya bugün fazla binilmedi diyedir genellikle orta direkten ve az bişeyde arka kapıdan geliyor. bakalım eğer servis ilgilenmezse dediğini yapacağım çok teşekkür ederim :)

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu güzel bilgi için teşekkür ederiz aykut :) işime yarayacak gibi benim asıl korktuğum çıkarırken tırnak falan kırmamak :eek: bugün arka koltuğa falanda oturdum iyice dinledim en çok orta direkten geliyo bugün biraz azalmıştı belki de arabaya bugün fazla binilmedi diyedir genellikle orta direkten ve az bişeyde arka kapıdan geliyor. bakalım eğer servis ilgilenmezse dediğini yapacağım çok teşekkür ederim :)

tirnak kirilabilir tabi. Ama kirik olsada problem olmuyor. Ya da servisten 5 tl ye internetten 2,5 tl ye alirsin. Gecmeli onlar zaten

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tirnak kirilabilir tabi. Ama kirik olsada problem olmuyor. Ya da servisten 5 tl ye internetten 2,5 tl ye alirsin. Gecmeli onlar zaten

hmm pahalı bir şey değilmiş :) biz bu olayı yaz temizliğine girdiğimiz zaman halledelim ben zaten şuan arabaya hafta sonları binebilirsem biniyorum babam da nasıl kulak varsa rahatsız bile değil :)) havalar iyice ısınınca koltukları falan yıkayacağım uygun bir vakitte o zaman bununla da uğraşırım teşekkür ederim çok yardımcı olsun vallahi :) peki bu orta direk için de geçerlidir değil mi? sesin en çoğu ordan geliyor frenlerde, kasislerde, bozuk yolda falan

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kedidir O Kedi , Döşemenin Altina Kedi Girmiştir hehe hehe

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kedidir O Kedi , Döşemenin Altina Kedi Girmiştir hehe hehe

hehe hehe hehe ben bunu neden düşünemedim kanki yaa :D yine yaptın yapacagını sayın gardaşım teşekkür ederim gece gece iyi güldümm :D

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
image.php
[/URL][/IMG]

kırmızı işaretliler kapı tırnakları. bunlar çok ses yapar. bunları hareket etmeyecek ve üstü kapanacak şekilde yapın
yeşil işaretliler muhtemel ses yapan parçalar. çıkıntılı parçalar. kaplayın.
mor işaretliler azda olsa oynayan parçalar. kaplayın.
kahverengi olanlar ise perçin yerleri. elinizle yamultarak sallayın döşemeyi. ses geliyorsa kaplayın.
mavi işaretli yerlere isede kapı ,cam fitili yapıştırın.
birdaha ses kalmayacaktır.

image.php
[/URL][/IMG]

kırmızı işaret bazen çıtırtı tıkırtı yapar. kaplayın. kafanız rahat olsun.
beyaz olan ise döşemeyi çıkartırken yukarı doğru, takarken aşağı doğru ittirip takacağınız yer. ondan sonra tırnakları deliğe sokun.

birdaha ses duymayacaksınız. ses gelen heryeri bunu yapın.Renault'ta herşey ya geçme , ya tırnak..hep bunlar ses yapıyor. emniyet kemeri tarafındada geliyorsa sökün yapın. kırılacak birşey yok. korkmayın.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

kırmızı işaretliler kapı tırnakları. bunlar çok ses yapar. bunları hareket etmeyecek ve üstü kapanacak şekilde yapın
yeşil işaretliler muhtemel ses yapan parçalar. çıkıntılı parçalar. kaplayın.
mor işaretliler azda olsa oynayan parçalar. kaplayın.
kahverengi olanlar ise perçin yerleri. elinizle yamultarak sallayın döşemeyi. ses geliyorsa kaplayın.
mavi işaretli yerlere isede kapı ,cam fitili yapıştırın.
birdaha ses kalmayacaktır.

kırmızı işaret bazen çıtırtı tıkırtı yapar. kaplayın. kafanız rahat olsun.
beyaz olan ise döşemeyi çıkartırken yukarı doğru, takarken aşağı doğru ittirip takacağınız yer. ondan sonra tırnakları deliğe sokun.

birdaha ses duymayacaksınız. ses gelen heryeri bunu yapın.Renault'ta herşey ya geçme , ya tırnak..hep bunlar ses yapıyor. emniyet kemeri tarafındada geliyorsa sökün yapın. kırılacak birşey yok. korkmayın.

çok teşekkür ederiz. eline emeğine sağlık aykut:eyv

faydalı bir paylaşım, artık neyin nasıl yapılacağı açıkça anlaşıldı

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederiz bu güzel bilgi için Aykut :)

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plastik tıkırtılarını sana şöyle özetliyim bakicim. Aracın yaşından ziyade kıştan yeni çıktık ve aracı siz ısıtıyorsunuz ve gene araç kontak kapatınca soğuyor genleşen plastikler ilk takıldıkları yerlerde genelde bunları yapıyor bu plastiğin tamamen soğuk sıcaktan ve kullanımdaki bazen orantısız kapı kapamalardan geliyor tavsiyem yerlerini bul ve izole yumuşak plastikle oraları tıka sorunun çözülmezse panziyotları sökmen ve gene olarak panziyon çevresine görünmeyecek şekilde izole yapman gerekebilir. garanti kapsamı devam ediyorsa dokunma ve direk servise şikayet açtırarak maduriyetini gider. Benim tavsiyelerim bunlar geçmiş olsun :eyv

aynen katılıyorum abi. hatta araçta yük olmadığı için,(devamlı tek kişi kullanıyorum) hafif kaldığı için yaptığını düşünüyorum. :)