Sınyal kolu takılması

tansel.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Sınyal kolunda karşılaştığım bot sorun var ve bazen çok can sıkıcı olabılıyor. Sola sınyal verırken kol aşağı çok rahat ınerken sağa sınyal varırken yukarı Dogru takılarak ılerlıyor. YouTube da bu kaç vıdeoda bu sorundan bahsetmısler ve gostergelerın olduğu yerden de trim sesleri geliyor. Bu şikayetleri yaşayan var mı acaba kronik bir sorun mu bu?

Sent from my iPad using Tapatalk

Kafka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı durum benim araçta da var ve ben de çok kafayı takmıştım en başta bu duruma. Zamanla alışıyor insan. Ha bir de selektör yaparken de hafif bir takılma yaşayacaksınız panik yapmayın ;)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Araçların garantisi devam ediyor, servise giderek değişimini isteyin...

tansel.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En kisa zamanda servise gidip durumu iletecegim bakalim ne cevap verecekler?

Sent from my iPhone using Tapatalk

tansel.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buyun servisle takilan sinyal kolu icin gorustum ve garantiden yapilacagini, ellerinde var ise bi kac saat icerisinde degistirebileceklerini soylediler. Pazartesi gunu servise gidip bu islemi halletmeyi dusunuyorum. Bu arada r-link hakkinda yasadigim sikintiyida sorup gelismeleri tekrar yazacagim.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun çözülmesine çok sevindim. Sıkıntılı bir durumda Mais müşteri hizmetlerinizi aramanız iyi olacaktır. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim.

tansel.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun çözülmesine çok sevindim. Sıkıntılı bir durumda Mais müşteri hizmetlerinizi aramanız iyi olacaktır. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim.
Sinyal kolu icin cunartesi gunune randevu verdiler. Araci kontrol edecekler. Eger degistirmeden halledilebilirse gun icerisinde onaracaklar. Kolun degismesi gerekirse parcayi siparis edecekler parca geldiginde tekrar cagiracaklar. Yeni oarcanin takilmasi yaklasik yarim gun surer dediler. Bakalim cumartesi gunu durum belli olacak.

hizli yanit alabilmek icin lutfen alinti yaparak cevap verin.
imessage : tansel.er@iphoneyardim.net
twitter : @tanseler

tansel.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar merhabalar,
Cumartesi gunu sinyal kolu takilmasi ile ilgili olarak servise gittim ve islemi malesef halledemediler. Konuyla ilgilenen ustayla gorustugumde israrla kolda ariza olmadigini soyledi fakat kendisi de sol sinyali verirken zorlandi. Kolun sokulmesi durumda tamirinin mumkun olmadigini ve degismesi gerektigini, muhtemelen gelen yeni kolun da ayni sekilde olacagini soyledi ve araci bu sekilde kullanmam gerektigini ekledi. Benim merak ettigim konu ise Renault gibi bir firma nasil olurda sinyal ve sellektor gibi neredeyse hayati olan bir konuyu boyle pas gecer. Fabrikada kalite kontrol var sonucta bunlar hic mi kontrol edilmiyor? Servis ise muhtemelen daha once once boyle bir olayla karsilasmadigi icin bence beni basindan savdi. Araclar servis anlasmali oldugundan malum bir servise yonelebiliyoruz. Ama baska bir tanidigim servise gittigimde ise ( bu servisi tanidigim icinde ilgilenmis olabilirler ) sinyal kolunun ellerinde olmadigini siparis edebileceklerini bir kac gun icerisinde ellerine ulasacagini ve ayni gun araci teslim edibeleceklerini, sorunun devam etmesi halinde konuyu fabrikaya tasiyip mutlaka bir sonuc alinabilecegini soylediler.

Sonuc olarak ortada bariz bir sorun ve iki farkli yaklasim var. Benim burdan anladigim herkes malini satana kadar yakaniza yapisir is sorun cozmeye geldiginde orayi ara buraya sor gibi basindan atmasi. Herkese hayirli forumlar.

comes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen kronik malesef sınır edıcı bir durum:(
ve gaz pedalını o kadar ufak ve koşeye sıkıştirmişlarki uffff..
torpıda gozu kullanişsız ve mantıksız çekmece:(
yani iç dizayn malesef beklentilerı karşilamıyor:((

comes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama sınyal sorunu gerçekden aldığim anda eyvah dedım okudukça kronık olduğunu anlıyorum çok uzucu bir durum kesınlıkle elının arkasıyla yukarı doğru itemıyorsun dırek alt tarfa geçıyor farlar yanıyor vs nasıl boyle bir hata yapar reno hayrettt..