Sinyal verince park lambasının da yanıp sönmesi

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi forumlar. 2013model Clio 4 aracımda sağ sinyal verdiğimde sinyal hızlı hızlı yanıp sönüyor ve aynı zamanda park lambasida yanıp sönüyor. Araba bir arıza olduğunu içeride sinyalin sesi ile de işaret ediyor. Ben hepsini tek tek söküp baktım açıkta kablo varmı kısa devre durumumu var diye de baktım ama bir türlü çözüm bulamadım. Arabanın kliması çalışmadığı için ön komple söküldü ve yakın zamanda tamir gördü ama hep arabanın başındaydım. Yani arkadaşlar farları soketlerinden söküp kenara koydular hiç farlar ile oynanmadı. Sinyal verince durduk yere park lambasının yanmaya başlaması neden olabilir. Bir türlü sanayiye gidemedim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sinyal hızlı hızlı yanıp sönüyorsa ampullerden yada bağlantılardan biri gitmiş demektir. Verin sinyali çıkın bakın hangi lamba yanmıyor.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sinyal hızlı hızlı yanıp sönüyorsa ampullerden yada bağlantılardan biri gitmiş demektir. Verin sinyali çıkın bakın hangi lamba yanmıyor.

Aynı dediğinizi denedim sinyal ile beraber park lambası da yanıp sönüyor. Uyarıyı o yüzden veriyor. Kablolarda yırttık kesik hiçbirşey yok. Neden park lambasında sinyal ile beraber yanıyor onu bulamıyorum

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
aynısını bende olmuştu çakar takmıştım stop lambalarına sonra yasa geldi değiştirdim eskisini taktim çılgınlar gibi yanıp söndü sesi değişti gittim yenisini aldım duyu bozulmuştur dedi elektrikçi stoplar çift duyu sinyaller tek duyu clio 4 lerde imiş.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısını bende olmuştu çakar takmıştım stop lambalarına sonra yasa geldi değiştirdim eskisini taktim çılgınlar gibi yanıp söndü sesi değişti gittim yenisini aldım duyu bozulmuştur dedi elektrikçi stoplar çift duyu sinyaller tek duyu clio 4 lerde imiş.

Bende uzun zaman önce parklardan biri patlayinca turuncu takmıştım. Acaba ondan mı oldu desem 7-8 ay sorunsuzdu

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
demek ki değişim zamanı geldi daha fazla başka bir sorun açmadan değiştirin ki değiştirmişsinizdir muhtemelen.

nebula449

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de gece yolculuk yaparken sol sinyal verdiğimde farlar komple söndü. sadece sinyal yandı. sonra tekrar denedim sıkıntı olmadı bu sefer. ama arada bir yine yaptı bu hatayı. neden oldu bilmiyorum.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende çözümünü bulamadım arada yapıyor arada yapmıyor. Elektrik işlerinden de pek anlamıyorum ama aklıma takılan şu oldu. Benim aracımda hala orjinal akü var araç nizan 2013 trafiğe çıkışlı acaba o etkiliyor olabilir mi diye düşünüyorum ama emin de olamadım. Ampulü değiştirince de arada apıyor arada yapmıyor